Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu

Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu

Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu hizmetimiz bitmiş veya işlevini yitirmiş olan yangın tüplerine uygulanır. Yangın söndürme cihazları arasında en fazla kullanılan yangın tüpleri, dolumu işlemi yapıldığı esnada da önemli tehlikeleri mevcuttur. Bu tarz tehlikelerden ortaya çıkmaması için belirlenen kurallara dikkate alınarak dolum yapılmalıdır.

Tüpün içerisindeki yer alan gazın boşaltılmaması halinde dolum sırasında patlamalar yaşanabilmektedir. Tüpün içinde kalan gazın miktarına bakmadan dikkatli bir şekilde gazın tüpün dışına salınması gerekmektedir. Bu gazın adıysa azot gazıdır. Tüp içindeki azot gazı boşaltımı tamamlandıktan sonra tüpün kontrolleri yapılır.

zeytinburnu yangın tüpü dolumu

Tamamen içi boşaltılmış tüpün vanası yerinden çıkarılarak bu kez içerisindeki kimyasal maddeler boşaltılır. Bu boşaltma işlemiyse özel vakum makineleriyle yapılması gerekmektedir. Firmamız yangın söndürme tüpü dolumu konusunda hizmet vermekte olup, Zeytinburnu yangın tüpü dolumu işlemleri titizlikle ve mevzuata uygun bir şekilde yerine getirilmektedir.

​​​​Yangın Söndürücü Tüpün Dolumu Nasıl Yapılır?

Yangın söndürme tüplerinin dolum ve bakım işlemlerinde dikkatli olunmalı standartlara uygun malzeme kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak gaz ve tozun kesinlikle uzman kuruluşlarca ve kaliteli malzemeler kullanılarak dolum yapılması gerekmektedir.

Dolum işlemi yapılan yangın söndürme cihazında, ilk yapılması gereken içindeki azot gazının boşaltılmasıdır. Azot gazını boşalttıktan sonra cihazın vanası sökülüp aletin içerisindeki kimyevi madde vakum makinesi yardımıyla boşaltılır. Kimyevi maddenin çekilmesinden sonra gövdenin üstünde yer alan üretim tarihi ya da varsa kontrol geçmişine bakılır.

Gövdenin kullanım süresi dolmamış, gövde de darbe ve korozyon yoksa dolum işlemine başlanır. Yangın tüpünün dolumu kesinlikle uzman kişilerce ve kurumlarca yapılmalıdır.

Kaliteli ve doğru yapılmayan dolum işlemi sizi yangına karşı savunmasız bırakarak mal ve can güvenliğinizi tehlikeye atar. Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu yapan firmamız sektördeki tecrübesiyle, profesyonel ekipmanlarımız ve ekibimizle yangın tüpü dolumu, yangın söndürme sistemleri hizmetleri ve bakımı ile her zaman size en kaliteli hizmeti vermek için çalışmaktadır.

Yangın Tüpü Bakımı

Yangın tüpü bakımı, yılda iki kez yapılması daha yararlıdır. Yangın anında sık kullanılan yangın söndürme tüplerinin oldukça sağlam ve verimli biçimde kullanılması gerekir.

Yangın esnasında insanların etrafında aradığı ilk şeylerden biri de yangın söndürme tüpleridir. Yangın tüplerinin verimli biçimde kullanılmasını sağlayan en önemli şeylerden birisi de tüplerin bakımının periyodik biçimde gerçekleştirilmesidir.

Bakımı son derece iyi şekilde gerçekleşmesi gereken yangın söndürme tüpleri, kendi içerisinde farklılık gösterir. Bunlar; gaz, sıvı ve gaz maddeleri içerisinde de farklılık gösteren yangın söndürme tüplerinin en iyi biçimde kullanılmalıdır.

Yangın Tüpü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yangın söndürücüleri almak yaşam alanınızı, aracınızı ve iş yerinizi korumanın en önemli adımlarından biridir. Bu sebeple ürünü seçerken son derece dikkatli olunmalıdır. Yangın söndürücüler, farklı özellikleri ve tasarlanmaları olması nedeniyle farklı şekillerde kullanılmaktadır.  Yangın tüpü alırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Yangın söndürücüleri seçerken dikkat etmeniz gereken noktaların başında renkleri yer alıyor. Kırmızı renkli tüplerin içerisinde ağırlıklı olarak köpük yer alır ve patlama riski bulunmayan yerlerde tercih ediliyor. Gri yangın tüpü çeşitleriyse patlama riski bulunan mekânları korunmak için kullanılıyor.
  • Ürünü satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken noktalar arasında tüpün boyutları da bulunuyor. Küçük yangın söndürücü tüp çeşitleri, evler ve araçlar için ideal nitelik sergiliyor. Geniş mekanlar ve iş yerleri için ise büyük ürünlere yönelmeniz önerilmektedir.
  • Söndürücü tüpler çeşitleri ve kullanım şekillerine göre de farklılık yaratmaktadır. Geniş ağızlı hortumlu ürünleri tercih ederseniz, yangına uzaktan müdahale edebilirsiniz ve tek seferde geniş bir alanı söndürebilme imkânı tanıması ile size büyük kolaylık sağlar.

Ürünleri seçerken askı aparatı bulunan modellere de bakabilirsiniz. Bu sayede yangın söndürücü tüpünüzü güvenli gördüğünüz noktalara rahatça asabilir ve acil bir durumda kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yangın tüpü fiyatları ürünün boyutu ve çeşidine göre farklılık gösterebilmekte olup firmamız ödeme kolaylıkları ile en uygun fiyatı bulabileceğiniz firmalardan biridir. Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu hizmeti veren firmamızla iletişime geçerek yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme ve yangın tüpü dolumu yaptırabilirsiniz.Ara