Pendik Yangın Tüpü Dolumu

Pendik Yangın Tüpü Dolumu

Pendik yangın tüpü dolumu ile yangın tüplerinizin dolum işlemlerini güvenle yaptırabilirsiniz. Yangın tüpü yangın anında ilk müdahale için hayati önem taşımaktadır. Yangın tüpleri itfaiye yardımı gelene kadar olay yerindeki yangına ilk müdahalenin yapılabilmesi için üretilmiştir. Yangın tüpleri yangının henüz oluşması aşamasında kullanıldığında yangının tamamen etkisiz hale gelmesini sağlayabilir.

İlerlemiş olan bir yangında ise yangın tüpü büyümeyi ve kayıpların çoğalmasını engelleyebilir. Yangın hem mal kaybı hem de can kaybı açısından ciddi boyutlara varabilecek ve gelişimi çok hızlı olan bir afet olarak nitelendirilebilir.

pendik yangın tüpü dolumu

Yangın tüplerinin okulda, işyerinde, hastanede ve benzeri alanlarda bulundurulması mecburidir. Yangın tüplerinin bulundurulması kadar kullanım süresinin dolmamış olması ve tüpün içerisindeki söndürücü maddelerin bozulmamış olması da önemlidir.

Yangın tüpü bulundurulması zorunlu alanlarda genellikle mecburiyetten alınıp konulan denetim yapıldığında yangın tüpü var diye gösterilen bir cihaz olmaktan daha fazlasıdır. Yangın tüpü doldurma, yangın tüpü yenileme, yangın tüpü değişimi işlemleri için Pendik yangın tüpü dolumu merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Pendik Yangın Tüpü Dolumu

Yangın tüplerinin dolum ve yenileme işlemleri için bu işlemlerin güvenli ortamlarda ve uzman kişi tarafından yapılması gerekir. Tüpler içerisinde gaz ve basınç bulundurduğu için dolum, boşaltım gibi işlemlerde iş güvenliği açısından dikkat edilmesi gerekir. Yangın tüplerinin periyodik şekilde bakımı yaptırılmalıdır.

Dolum işlemleri yapılırken öncelikle uzman kişi tarafından doluluğu kontrol edilir. Kontrol edildikten sonra tüpün içerisindeki gaz boşaltılır. Boşaltma işleminden sonra geriye tüpün içerisinde toz kalır. Toz da tüpten boşaltıldıktan sonra uzman herhangi bir olumsuz durum var mı yok mu diye tüpün içini dışını kontrol eder. Kontrolden sonra eğer tüpün tamamen değişmesi gerekmiyorsa sadece dolum işlemi yapılacaksa ona göre dolum işlemi için hazırlanır.

Tüpün üzerindeki valf ve conta çıkarılır. Tüpün boyutuna ve tipine göre dolum talimatlarına uyacak şekilde içerisine dolacak söndürme maddeleri ve gaz ayarlanır. Uygun şekilde içerisine söndürme malzemeleri konulduktan sonra tüp basınçlandırılır. Basınç uygulamasının ardından yeni valf ve conta takılır ve sıkılanır.

Bütün bu işlemlerden sonra tekrar ağırlığı kontrol edilen tüpün talimatlara uygun şekilde dolumu yapılıp yapılmadığı belirlenir. Uygun bulunan tüpün emniyet pimi takılır son olarak üzerine etiket yapıştırılır. Böylece dolum işlemi tamamlanmış olur.

Yangın tüpü dolum işlemleri ve kontroller için Pendik yangın tüpü dolumu ile iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Tüpü ve Özellikleri

Yangın tüplerinin kullanılacağı ortama göre özellikleri değişmektedir. Özelliklerine göre fiyatları da değişmektedir. Büyük ve tehlike oranı yüksek alanlarda daha büyük ve kapsamlı yangın tüpleri kullanılırken küçük ve dar alanlarda ya da insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde daha küçük ve insanlar için zararlı olmayacak yangın tüpleri tercih edilmektedir. Bazı yangın tüpleri yüksek derecede karbondioksit içermektedir. Bu tarz tüplerin insanların bulunduğu ortamlarda kullanılmaması gerekir.

Karbondioksit oranı yüksek tüpler ortamdaki oksijen oranını ciddi şekilde düşürdüğü için insan sağlığını tehlikeye atabilmektedir. Bu tüplerin büyük alanlarda ve insanların bulunmadığı ortamlarda daha çok elektrik ve makine teçhizatları üzerinde kullanılması gerekir.

Yangın tüplerinin 6 ayda bir kontrol ve bakımının yapılması gerekmektedir. Yangın tüpünün özelliklerine göre dolum ve yenileme işlemlerinin süreleri de farklılık göstermektedir.

Köpüklü yangın söndürme tüplerinin bakımı ve dolumu 2 yılda bir yapılırken halokarbon yangın tüplerinde bu süre yılda 2 kez şeklinde gerçekleşir. Yangın tüplerinin bulunacağı ve kullanılacağı ortama uygun olarak tercih edilmesi gerekir. Aksi takdirde yarardan çok zarar sağlayabilmektedir.

Yangın tüplerinin özelliklerine göre fiyatı da değişmektedir. Pendik yangın tüpü dolumu ve yenileme işlemleri için iletişime geçebilirsiniz.Ara