Bakırköy Yangın Tüpü Dolumu

Bakırköy Yangın Tüpü Dolumu

Firmamız Bakırköy yangın tüpü dolumu hizmeti Türkiye ve Dünya’nın en büyük felaketlerinden biri olan yangına çözümler sunmaktadır. Yangın cam, mazot, benzin, odun vb. yanıcı olabilen maddelerin, bunları tutuşturucu maddelerle ve oksijenle olağan ısıdan zarar veren boyuta geçip yanmasıyla oluşur. Yangın genel geçer olarak doğal afet kabul edilir ancak bu yanıltıcı olabilir.

Çünkü, yangının doğal olarak çıkması için doğa olayı olan yıldırımın yanıcı maddelerle temas etmesi gerekir ki bu da çok nadir görülmektedir.Bunun için yangın, kişilerin kontrolsüz, ihmalkâr bir şekilde davranması veya o çevreye bilinçli bir şekilde zarar verilmek suretiyle gerçekleştirilen eylemdir. Firmamız Bakırköy yangın tüpü dolumu hizmeti de siz değerli müşterilerimizin böyle bir durumla karşı karşıya gelme ihtimaline karşın diğer hizmetleriyle birlikte yanındadır.

bakırköy yangın tüpü dolumu

Yangın Tüpü Nedir?

Yangın genellikle (çevreye yapılan suikast eylemleri dışında) ihmal, dikkatsizlik ve bilinçli olmama durumundan dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu felakette yangın tüpleri en büyük yardımcılardan biridir.

Özellikle erken fark edilen yangın durumlarında çok etkilidir. Yangın tüpleri, kullanılan alanın ev, işyeri veya başka alanlar olmasına, yangının çıkış nedeni olan maddelerin farklılığına göre farklı maddeler içeren çeşitlerde olabilmektedir.

Bu yangın tüpleri, çeşitli ağırlıklarda, karbondioksit, kuru kimyevi maddeli ve köpük içeriklere ve bu tüplere yardımcı aparatlara sahip olabilmektedir. Yangın felaketinden en az zararla etkilenmek için yangın tüpü doldurma ve yangın tüpü yenileme işlemlerini zamanında yaptırmak büyük öneme sahiptir.

Bakırköy Yangın Tüpü Dolumu İşlemi

Yangın tüpleri, yangın anında büyümesini engelleyen, çevreye maddi ve manevi zararın, can kayıplarının daha az olmasını sağlayan kurtarıcı yangın söndürücü bir cihazdır. Bu nedenle dolum işlemlerine dikkat edilmesi, özenle yapılması gerekir. Yangın tüplerinin doldurulma aşamalarındaki yapılan işlemleri yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Firmamız yangın felaketinin ehemmiyetinin farkında ve bilincinde olduğundan İstanbul’un çeşitli ilçelerinde yangın tüpü dolumu ve yangın tüpü değişimi gibi işlemleri yapmaktadır. İşte Bakırköy yangın tüpü dolumu işlemi de bunlardan bir tanesi olmaktadır. Yangın tüplerinin dolum işlemleri ise şu şekilde yapılmaktadır;

  • Öncelikle firmamıza getirilen yangın tüpleri (dıştan) hasar tespit aşamalarından geçer. Bu aşama herhangi bir ezilme, çökme, tehlikeli derecelerde çizilmelere karşı yapılmaktadır.
  • Sonra yangın tüplerinin içinde basınçlı hava ve toz madde kalıntısı bulunuyorsa boşaltılır.
  • Boşaltma vanası tüp silindirinin içinden dikkatli bir şekilde çıkarılır.
  • Boşaltma vanasına takılı sifon borusu çıkarılır, sonrasında vana ve yay aparatı da çıkarılır.
  • Boşaltma vanası uzman ekibimiz tarafından arındırma işlemine alınır ve yine (içten) bir inceleme yapılarak vananın conta değişimi yapılır.
  • Boşaltma vanası arındırma işleminden sonra vananın gövdesi değiştirilerek olası sorunlara karşı önlem oluşturulur.
  • Yangın tüplerinin içinde bulunan söndürücü maddeler yeniden, belirtildiği üzere doldurulur.
  • Bu işlem sonrasında, tüpün içine basınçlı hava(gaz) yeniden verilir, gerektiği kadar basınç uygulanır.
  • Yangın tüpleri, yeterli ağırlığa ulaşıp ulaşmadığını anlamak için tartılır.
  • Son olarak da üzerinde bulunan emniyet parçası takılıp, etiketlenerek işlem tamamlanır.

Yangın tüplerinin sağlıklı bir şekilde kullanılmasıyla ilgili en önemli nokta ise, standart olarak iki yılda bir dolum ve kontrol zamanları bulunmasıdır. Bu sürenin aşılmaması herhangi yaşanabilecek tehlikeli durum için oldukça önemlidir.

Yangın sırasında paniğe kapılmadan bu tüplerin doğru bir şekilde kullanılması zararın etkilerini (profesyonel bir yardım gelene kadar) önleme açısından çok elzemdir.

Bakırköy Yangın Tüpü Dolumu Fiyat Belirleme

Piyasada standart meblağlarda yangın tüpü dolumu fiyatları bulunmaktadır ancak bazı durumlarda yapılan işlemlerin kalitesi düşmektedir, bu da yangın tüpünün kullanım kalitesini düşürmektedir. Bu nedenle fiyat konusunda oldukça dikkatli olmak gerekir.

Firmamız Bakırköy yangın tüpü dolumu hizmetinde fiyat belirlemede tüpün ağırlığı, kullanılan maddelerin farklılığı, yapılan işlemlerin çeşitliliği gibi unsurlar göz önünde bulundurularak fiyat değişiklikleri görülebilir.

Tek bir tüp dolumu fiyatı veya çoklu dolum fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek, olası soru ve sorunlarınızı danışmak için web adresimizi ziyaret edebilir, burada bulunan irtibat kanallarından bizimle iletişime gAra