Fatih Yangın Tüpü Dolumu

Fatih Yangın Tüpü Dolumu

Fatih Yangın Tüpü Dolumu işlemi, sektörde uzun yıllar aktif olarak çalışan ekibimiz tarafından mevzuat koşullarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Firmamız, İstanbul’da farklı bölgelerde yer alan şubelerin sayısı giderek artarak sektöründe kaliteli hizmet anlayışının markası haline dönüşüyor.

Yangın esnasında alevleri söndürmek için ilk kullanılması gereken ekipman; yangın tüpüdür. Su ile müdahale etme oldukça tehlikelidir. Çünkü su söndürücü değil tam tersine bir etki oluşturur. Böylece alevler daha büyür ve yayılarak her tarafı sarar. Fatih Yangın Tüpü Dolumu işleminde kullanılan özel içerikli madde hava ile alev arasındaki oksijeni kesmektedir. Ayrıca ısıya da engel olmaktadır.

fatih yangın tüpü dolumu

Yangın esnasında içeride bulunan kişiler hayatını, malını kurtarmak için alevlere müdahale etmeye çalışır. Ancak yangın söndürme tüpünü daha önce kullanıldı mı? Nasıl kullanıldığı hakkında fikri olmayanlar için basit bir açıklama ile anlatılırsa;

  • Alevlerin bulunduğu yere çok yaklaşmamak gerekir. Aradaki mesafe 2 metre kadar olması gerekir.
  • Rüzgârın esiş yönü belirlenmelidir. Böylece rüzgâra karşı kesinlikle müdahale yapmamak gerekir.
  • Yangın tüpünü elinize alın pimini çıkarıp hortumlar ile alevler hedef alınması gerekir.
  • Mandal kısmı sıkıldığında söndürücü malzeme püskürecektir. Hortumu sıkı tutarak hedefe odaklanmak gerekir.
  • Yoğun alevlere ilk müdahale yapıldıktan sonra sıra etrafına doğru söndürücü malzeme püskürtülmesi gerekir.
  • Alevler kontrol altına alınarak işlem aralıksız devam edilmesi gerekir. Alevler söndürülmeye gayret edilmelidir.
  • Kullanılan yangın tüpü bittiği düşünülerek bir kenara bırakmak yerine olası başka yangı düşüncesi ile tekrar  yapılmalıdır.

Yangın, sık karşılaşılan bir afet çeşididir. Kimi zaman tedbirsizlikten kaynaklanırken kimi zaman mevsimsel kaynaklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Alevlerin etrafımızı sarıp, itfaiye ekipleri tarafından çaresizce kurtulmayı beklemek yerine yangın tüpü almak doğru bir yaklaşım olacaktır.

Yangın tüpünün nasıl kullanılacağı konusunda bilgi edinmek, yangın esnasında sakin kalıp izlenecek adımların neler olduğunu öğrenmek ve tabi ki yangın tüpünün hazır olduğunu bilmek. Bütün bu hazırlıklar sonrasında olası bir yangın da mücadele son derece etkili ve verimli olacaktır.

Yangın Tüpü Kullanımı

Yangın bir binayı sardıktan sonra komşular tarafından fark edilip itfaiyeye haber verilene kadar epey zaman kaybı demektir. Yangının çıktığı ev ile sınırlı kalmayıp diğer evlere de sıçrayarak büyük bir afete neden olmaktadır.

Eğer yangın tüpü alınırsa evde oluşan küçük çaplı yangın olması ile sınırlı kalır. Yangın esnasında araba ile yoldan geçiyor da olabilirsiniz. Araçta bulunan yangın söndürme tüpü ile alevlere müdahale edilebilir. Yangın da paniğe kapılıp neler yapılacağı konusunda bilgilerin uçacağı stresi yaşamaya gerek yok.

Çünkü yangın tüpü üzerinde talimatlara yer verilmektedir. Talimatlara göre hareket edildiğinde kişi canını koruyacağı gibi alevleri de kısa sürede etkisiz hale getirebilir. Fatih Yangın Tüpü Dolumu işlemi için en kısa süre de hizmet talep etmelisiniz.

Fatih Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme gibi hizmetlerin fiyatı değişmektedir. Eğer yangın tüpü zarar görmüşse, tahliye kısmı yıpranma gerçekleşmişse baştan başa değişim işlemi yapılır. Yangın tüpü fiyatları konusunda firmamızdan detay bilgi alabilirsiniz. Firmamızdan alacağınız her hizmet garanti kapsamında olduğu unutulmamalı ve fiyat politikası da müşterilerin bütçesine uygun olarak hazırlanmıştır.

Yangın Tüpü Bir Kere Mi Kullanılır?

Alevler, henüz çıkar çıkmaz söndürücü ile müdahale edilirse yangın tüpünün içeriği hemen bitmeyecektir. Sonrasında defalarca kullanılabilir. Eğer büyük bir yangınsa alevler kontrol altına alınarak kullanıldıktan sonra muhtemelen tüp bitecektir.

Fatih yangın tüpü dolumu başta olmak üzere yangın söndürme teknolojileri ile sunduğumuz geniş hizmet yelpazesini müşterilerimize kısa mesafede ve güvenli görev noktalarında bulunmaktayız. Bu duruma bağlı olarak firmamız sayılı yerler arasında yerini almaktadır.Ara