Beşiktaş Yangın Tüpü Dolumu

Beşiktaş Yangın Tüpü Dolumu

Beşiktaş yangın tüpü dolumu hizmeti arayışı içindeyseniz öncelikle yangın tüpleri hakkında kısa bir bilgilendirme yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir yangın durumunda en çok ihtiyaç duyacağınız ürünlerin başında yangın söndürme tüpleri gelmektedir.

Devlet kurumları başta olmak üzere her apartmanda, iş yerinde dairelerde, iş yerlerinde veya buna benzer daha pek çok yapıda bulunması gereken yangın söndürme tüpleri şiddeti yüksek olduğu için yangınların söndürülmesi işlemi için kullanılır.  Aynı zamanda da insanların dumandan fazlaca etkilenmeden yangını kontrol altına alabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Yangın durumunda en baş müdahale genellikle o alanda yer alan kişiler tarafından yapılır.

beşiktaş yangın tüpü dolumu

Bu nedenle olası yangınlara karşı yangın tüplerinin işlevsel bir şekilde kullanılabilir vaziyette olması son derece önemlidir. Firmamız Beşiktaş yangın tüpü dolumu hizmetlerini vermektedir. Yangın tüpü dolum ve yangın topu dilim işlemi mutlaka eğitimli ve deneyimli biri tarafından yapılmalıdır. Firmamız yangın ekipmanları alanında uzun yıllardır vermiş olduğu hizmetlerle ve tecrübe ile güvenilir hizmette doğru noktadır.

Beşiktaş Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Beşiktaş Yangın Tüpü Dolumu, yangın söndürme cihazlarının dolum ve bakım işlemlerini yapılırken çok dikkatli olup standartlara uygun malzemeler kullanılmalı. Yangın söndürme tüpleri doluma alındığında, ilk yapılacak iş, itici gazın yani azotun boşaltılması sağlanır.

Azot gazının boşaltılma işlemi yapıldıktan sonra cihazın vanası sökülür, aletin içerisinde bulunan kimyevi madde vakum makinası kullanılarak boşaltılır. Kimyevi maddeyi çektikten sonra gövde üstünde bulunan üretim tarihi ya da varsa kontrol geçmişine bakılır, beden kullanım süresi dolmuşsa beden hidrostatik teste tabi tutulur. Eğer gövdenin kullanım süresi geçmemiş, gövdede korozyon ve darbe yoksa dolum işlemine başlanır.

Cihazın içi boş bir halde vakum makinasına konur ve toz vakum makinasıyla gövdenin içerisine boşaltılır. Bu işlemden sonra daha önce gövde üstünden sökülen vananın içi sökülerek temizlenir, contalar kontrol edilir, yeni yangın tüpüyle değişimi yapıldıktan sonra, manometre kontrol edilir.

Bu işlemler bittikten sonra vana hazır hale gelir ve cihazın üzerine konulduktan sonra cihaz kapatılır. Daha sonra aygıt mengeneye konup vanası iyice sıkılır, aygıtı mengeneden çıkarmadan cihazın içinde itici gaz olarak 18 bar azot gazı konulur. Azot basım işleminden sonra cihazda herhangi bir basınç kaçağı olup olmadığını görmek için cihaz su testine tabi tutulur, eğer varsa cihazda ki basınç kaçakları giderilir.

Yangın söndürme tüpü, su testinden sağlam çıktıktan sonra söndürme aletinin hortumu, mührü ve pimi takılıp, sonrasında etiketleme işlemi yapılır, aygıtın etiketlerinde dolum zamanı, kontrol zamanı, son kullanma zamanı ve bu cihazlarla alakalı genel bilgiler bulunmalıdır.

Yangın Tüpünün Dolum Fiyatı

Beşiktaş Yangın Tüpü Dolumu fiyatı oldukça uygundur. Yangın tüplerinin boyutlarına göre fiyatları da değişmektedir. Kilogramlarına göre ayrılan yangın tüplerinin dolum işlemi yapılırken harcanan ürün seviyesine göre de fiyatlarda değişiklik gösterir.

Buna göre çok fazla yüksek fiyatlar olmamakla beraber yangın tüpleri en iyi şekilde doldurularak oluşabilecek yangınlara karşı hazırlanır. Özellikle de yüksek binalarda yaşayan kişilerin hazır tutması gereken yangın tüplerinin dolum işlemi için çeşitli varyasyonlar da denenebilir. Yangın tüplerinin belirli aralıklarla kontrolü yapılmalıdır. İki yılda bir olacak şekilde kullanılmasa da yangın tüpleri boşaltılıp tekrar doldurulmalıdır.

Yangın Tüplerinin Yıllık Bakımları

Görevli kişi tarafından yangın tüpleri senede bir kereden fazla, sadece altı aydan az olmayacak şekilde, senelik periyodik bakımlar için yetkili firmayla irtibatta olmanız gerekmektedir.

Bu bakımlar, TSE hizmet yeterlilik belgesi almış şirketler tarafınca yapılmalıdır. Bakım mevzusunda ise uygunluk ve garanti koşulları çok önemlidir. Yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme ve yangın tüpü doldurma işlemleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.Ara