Sancaktepe Yangın Tüpü Dolumu

Sancaktepe Yangın Tüpü Dolumu

Sancaktepe yangın tüpü dolumu işlemi firmamız tarafından titiz bir çalışmayla yapılmaktadır. Yangın tüpleri özellikle evlerde, küçük çaplı işyerlerinde, okullarda ve hastanelerde bulundurulması zorunlu bir yangın önleme aracıdır. Yangın tüplerinin belirlenen kurallara uygun bir şekilde yangın anında kolay ulaşılabilecek bir yerde konumlandırılması gerekir.

Yangın tüpünün kolay ulaşılması kadar önemli olan bir diğer nokta ise yangın tüpünün doluluğu ve kalitesidir. Yangın tüplerinin ayrıca bir kullanım tarihinin olduğu da unutulmamalıdır. Kullanım süresi geçmiş yangın tüpünün tekrar doldurulması işlemi güvenli ve kaliteli bir şekilde yapılmalıdır.

sancaktepe yangın tüpü dolumu

Sancaktepe yangın tüpü dolumu ile süresi geçmiş ya da kullanılmış tüplerinizin dolum işlemini yaptırabilirsiniz. Buson yangın olarak firmamız işinde deneyimli uzman çalışanlarıyla kaliteli ekipman ve araçlarıyla sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktayız.

Yangın tüplerinin güvenli bir şekilde değiştirilmesi veya doldurulması önemlidir. Olası iş kazalarını önlemek adına uzman ekibimizle yıllardır sizlere kaliteli hizmet vermek önceliğimizdir.

Sancaktepe Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılmaktadır?

Yangın tüplerinin her üründe olduğu gibi belirli bir kullanım süresinin olduğunu belirtmiştik. Bu süre içerisinde yangın tüpleri kullanılmazsa içerisindeki gaz ve yangın söndürücü maddeler etkisini yitirecektir. Yangın tüpü kullanışmış olsa bile yine de bu süre geçerlidir.

Bu süre zarfında yangın tüpü değiştirilmezse ya da tekrar dolum işlemi yaptırılmazsa tüp işlevini kaybedeceği için olası bir yangın halinde kullanılması mümkün olmayacaktır. Yangın tüplerinin periyodik bakımları ve tekrar dolum işlemleri genellikle 6 aydır.

Ancak yangın tüplerinin de kendi içlerinde çeşitleri vardır ve bu süre farklılık gösterebilmektedir. Köpüklü yangın tüplerinin değişim süresi 2 yılda birken Halokarbon yangın tüplerinin yılda 2 kez değiştirilmesi gerekmektedir.

Değişimi bakımı ve yeniden dolum işlemi yapılmayan yangın tüpleri faydadan çok zarar sağlayabilir. Yangın anında içerisindeki gazın ve söndürücü maddelerin etkisi gitmiş tüplerin yangın söndürmesi mümkün olmamakla beraber iş kazalarına da neden olabilmektedir.

Bu durumları göz önünde bulundurmak gerekir ve tüplerin bakım ve dolumu düzenli periyotlarda yapılmalıdır. Sancaktepe yangın tüpü dolumu ile yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme ve yangın tüpü dolumu işlemleri güvenle yaptırılabilir. İçerisinde ki gazın ve maddelerin etkisini kaybetmiş tüplerin değişimi ve yenilenmesi konusunda titizlikle hizmet vermekteyiz.

Yangın tüpünün doldurulma işleminde dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle uzman ve işi bilen kişi tarafından yapılması önem arz eder. Zira tüpün boşaltımı ve dolumu sırasında yanlış bir işlem sonucu iş kazalarının gerçekleşmesi söz konusu olabilmektedir.

Yangın tüpünün dolum işlemi için önce içerisindeki etkisi geçmiş gazın çıkarılması gerekir. Gaz çıktıktan sonra geriye yangın söndürücü etkili beyaz toz kalmaktadır. Toz kalıntılarının da temizlenmesiyle birlikte tüpün içi boşaltılmış olur. Uzman tüpün içini ve dışını kontrol eder ve bir sorun yoksa dolum işlemi için hazırlar.

Yangın tüpü doldurulmadan önce tüpün özelliğine ağırlığına ve kullanım alanına göre hazırlanan talimatlara bakılır ve bu talimatlara göre içerisine doldurulacak gaz ve diğer maddeler ayarlanır. Yangın tüpü belirlenen ölçülerde yangın söndürücü madde ile doldurulur ve basınçlandırılır. En son yeni emniyet pimi takılır ve etiket yapıştırılır. Ağırlıkları ölçülerek uygun olup olmadığı kontrol edilir.

Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Yangın tüpü fiyatları da bu işlemlere göre belirlenmektedir. Yangın tüplerinin kalitesine, boyutuna ve kullanım amacına göre fiyatı değişmektedir. İçerisinde kullanılan malzemelerin kalitesine ve verilen hizmete göre dolum ve yenileme işlemlerinin fiyatlandırılması farklılık gösterecektir. Sancaktepe yangın tüpü dolumu işlemi ve yenileme için iletişime geçerek bilgi ve hizmet alabilirsiniz.Ara