Beylikdüzü Yangın Tüpü Dolumu

Beylikdüzü Yangın Tüpü Dolumu

Beylikdüzü yangın tüpü dolumu firması olarak alevlere karşı önlem olarak büyümesini yavaşlatacak güçlü savunma aracının (yangın tüpü) her türlüsünü bulabilirsiniz.

Aynı zamanda yangın tüpünün doğru kullanım şekli hakkında önemli bilgiler ile müşterilerin bilinçlendirilmesini amaçlamaktayız. Beylikdüzü yangın tüpü dolumu firması olarak yangın tüpünün nasıl kullanılacağı hakkında önemli hatırlatmalarda bulunmaktadır. Bunlar;

beylikdüzü yangın tüpü dolumu
  • En yakın mesafedeki yangın tüpünü alarak alevlere doğru belirli bir aralıkta tutulması gerekir. Ardından rüzgârın ne taraftan estiğine bakılır ve rüzgâr arkada kalacak şekilde durulmalıdır.
  • Ateşe ne çok yakın ne de çok uzak durmak gerek. Aradaki mesafe göz kararı olmalı ancak iyi ayarlanmalıdır.
  • Yangın tüpünün üzerinde bulunan kilit amaçlı konulan pimi çıkarmak gerekir. Vana olan yangın tüplerinde valf sola kaydırarak açılması sağlanır.
  • Mandala güçlü basmak gerekir. Böylece içerideki kimyasalın tazyikli bir şekilde püskürtülmesi sağlanır.
  • Alevleri söndürme işlemi sırasıyla ön bölümden arkaya doğru yapılmalıdır.
  • Alevlerin söndüğünden emin olmak için beklemek gerekir. Dolayısı ile hemen yangın alanına itfaiye ekipleri gelene dek ayrılmamak gerekir.
  • Yangın söndürme tüpü kuru kimyasal içerikli ise sonuna kadar kullanmak gerekir.

Yangın tecrübesi olmayan kişiler, alevler arasında kaldığında panik yapmadan nasıl bir mücadele ile kendini koruma altına alacağı konusu kısaca bu şekildedir.

Alınacak tedbirler kadar, insanların yangın anındaki davranışları da hayatlarını etkilemektedir. Panik içerisinde olmak, alevleri hiçe sayarak dışarı çıkmaya çalışmak, hızlı çıkmak için doğrudan asansöre yönelmek gibi davranışlar, en büyük zararı verdiği görülmektedir.

Yangın Tüpünün Konumlandırılması

Yangın söndürme tüpü (A tipi, B tipi, C tipi ve D tipi) oldukça çeşitlidir. Bu yangın tüpü çeşitlerinin de her birinin kullanımı farklı farklıdır. Ama ortak olan bir konu vardır ki, o da yangın tüpünün nerede yer alacağıdır. Yangına sebebiyet verecek noktalarda yer alması isabetli olacaktır.

Çünkü küçük kıvılcımlar fark edildiği anda yangın tüpü ile müdahale etmek büyük yangınların önlenmesi için gereklidir. Bundan başka konutlar, araçlar, ofisler, okul, hastane gibi kapalı ve insanların yoğun olduğu bölgelerde 1 veya 1’den fazla yangın tüpü mutlaka olmalıdır.

Hangi yangın tüpü hangi ortamlarda bulundurulması gerektiği konusu araştırılarak fikir sahibi olmak gerekir. Çünkü birden fazla yangın tüpü de bulundurulması gerekebilir. Dolayısı ile detaylı bilgi sahibi olmak, ortamın güvenli için önemlidir.

Beylikdüzü yangın tüpü dolumu firmamızda yangın tüplerinin her çeşidini (A tipi, B tipi, C tipi ve D tipi) bulabileceğiniz gibi yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme, yangın tüpü doldurma işlemleri başlıca hizmetlerimiz arasındadır.

Beylikdüzü Yangın Tüpü Dolumu Şubemiz ile Standartları Yakalayın

Yangın tüpünün kullanıma uygun olabilmesi için belirlenen kurallar çerçevesinde üretilmelidir. Küçük bir kıvılcım ile başlayacak olan yangın afetine karşı yangın tüpleri kullanılır. Her al elinizin altında beklettiğiniz yangın tüpü kullanıma ne kadar uygun?

Yani gerekli bakım, onarım veya yenileme işlemleri ne sıklıkla yapıldı? Yangın tüpünün çeşidi (kuru toz, karbondioksit, köpük veya halo karbon) ne olursa olsun her ortamda her türlü sebeple kullanılabilecek bir ekipmandır.

Beylikdüzü yangın tüpü dolumu şubemiz başta olmak üzere firmamızda dolum ve yenileme işlemleri TS ISO’daki ilgili fıkraya göre yapılmaktadır. Buda demek oluyor ki hizmetlerimiz ile standartların gerisinde kalmayın. Ayrıca firmamız, dolum ve servis yeterlilik belgesine sahiptir. Bunu iddia etmiyoruz. İsteyen müşterilerimize belgeyi göstererek akıllardaki soru işaretlerini de çözüme kavuşturuyoruz. Ayrıca hizmetlerimizin fiyatları sektöründeki markalara kıyasla oldukça makuldür.

Tüplerin düzenli bakımının yaptırılması aşırı yıpranmaları önlemektedir. Bu durum faturalarınıza da yansır. Şöyle ki fiyatı aşağı çeken bir durumdur. Bakım işlemleri sayesinde tüpün kullanılmaz hale gelmesini önler. Daha fazla bilgi için web sitemizi takipte kalın.Ara