Bağcılar Yangın Tüpü Dolumu

Bağcılar Yangın Tüpü Dolumu

Bağcılar Yangın Tüpü Dolumu, kontrolü ve bakımı olayları firmamızın tecrübe sahibi personeli tarafından kaliteli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Firmamız, yangına ilk müdahalenin yapılmasını sağlayan yangın tüplerinin etkili söndürme kimyasalını doldurma ve güvenli çalışma durumunda bulunması için gerekli teçhizata, bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bağcılar Yangın Tüpü Dolumu işlemi başta İstanbul olmak üzere çevre ilçelere de hizmet sunmaktayız.

Yangın, maddi ve manevi kayıplara yol açan afetlerden biridir. Yangın esnasında yapılması gereken itfaiyeye haber verip yetkililer gelene kadar yangın söndürme tüpleri ile olaya müdahale etmek gerekir.

bağcılar yangın tüpü dolumu

Dolayısı ile ev, iş, okul, hastane vb. ortamlarda mutlaka yangın söndürme tüplerinin bulunması gerekir. Düzenli bakımları yaptırılan yangın söndürme tüpleri yangının kısa sürede kontrol altına alınmasını sağlayacağı gibi can ve mal kayıplarını da önleyecektir.

Bağcılar Yangın Tüpü Dolumu Şubemiz

Son kullanma tarihi geçen veya kullanılan yangın söndürme tüplerinin yenilenmelidir. Firmamız da yangın tüpü doldurma sürecini kısaca şu şekilde gerçekleştirilmektedir. Yangın söndürme tüpünün içerisindeki gaz ve kimyasal tamamen boşaltılır. Boşaltma işlemini gerçekleştiren parça da tüpten çıkarılır. Tüpte yer alan diğer parçalar (sifon borusu, vana vb.) çıkarılır.

Yangın tüpü iç ve dış olarak zarar görüp görmediği analiz edilir. Çıkarılan parçalar temizlenir, yıpranan parçalar yenileri ile değiştirilir. Bakım ve onarım yapılan parçalar tekrar tüpe entegre edilir.

Sıra, içerisine konulacak kimyasal içeriği doldurmaya geldi. halon gazı, su, toz, köpük gibi malzemelerden biri yangın tüpünün türüne, büyüklüğüne göre uygun olanı ile doldurulur. Ardından basınçta eklenerek işlem tamamlanır. Yangın tüpünün güvenli olup olmadığı tekrardan test edilir. Belirlenen standartlarda olup olmadığını belirlemek için tartılır. Uygunsa mühürlenir ve etiketlenerek rafta yerini alır.

Yangın Söndürme Tüpü Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Yangının ne kaynaklığı olduğuna göre yangın tüpü kullanmak gerekir. Böylece yangına etkili bir müdahale yapılmış olacaktır. Şöyle ki,

  • A tipi yangın: günlük hayatta sık rastlanan bir yangın türüdür. Söndürme işlemi, soğutma şeklinde yapılmalıdır. Bunun için toz kimyasal içerikli yangın tüpü kullanılır.
  • B tipi yangın: yanıcı sıvı içeriklerin neden olduğu yangın tipidir. Söndürmek için boğma stratejisi kullanılmalıdır. Bunun için karbondioksit, köpük gibi yangın tüpü kullanılır.
  • C tipi yangın: yanıcı gaz içeriklerin neden olduğu yangın tipidir. Gaz sızıntısına son vermek ile işe başlamak gerekir. Ardından toz tipi yangın söndürücü tüp kullanılır.
  • D tipi yangın: yanıcı metal malzeme içeriklerin neden olduğu yangın tipidir. İzlenecek ideal yöntem ısının absorbe edilmesidir. Kullanılacak yangın söndürücü tipi talaş, toprak, kum vb. maddeli tüptür.

Yangının ne zaman oluşacağı ve ne tarzda ortaya çıkacağı belli olmayacağından bu tür afetlere karşı bireysel ve kurumsal olarak tedbirlerin alınması gerekir. Bu tür afetlere karşı firmamızın Bağcılar Yangın Tüpü Dolumu vb. sunduğu hizmetler sayesinde mücadele etmek artık çok kolay. Ayrıca firmamız da yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme gibi hizmetlerde verilmektedir.

Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Yangınların özellikle yaz aylarında arttığı dönemlerde bu afete karşı tedbirlerin arttırılması gerekir. Özellikle araba da yangın tüpünün bulundurulması da bir zorunluluktur ancak bu durum ile tedbirleri sınırlandırmamak gerekir. Son kullanma tarihini mutlaka kontrol etmekte yarar vardır.

Bağcılar Yangın Tüpü Dolumu sayesinde vaktinde önlem almanızı sağlıyoruz. Eğer bulunduğunuz ortamda yangın tüpü yok ise yine firmamızı tercih etmenizi öneririz. Hayati değere sahip yangın tüpünün fiyatı merak konusudur. Firmamız, afet gibi ciddi konularda müşterilerimize her zaman makul ücret fiyat politikası ile yardımcı olmaktadır. Firmamızın temel prensibi olan yangına anında müdahale olduğundan fiyatlar konusunda da her zaman adil olmaktadır.

Firmamızın bağcılar şubesinden yangın tüpü temin edebileceğiniz gibi yetkili ekibimiz ile iletişime geçerek yangın tüpünü bulunduğunuz lokasyona teminini talep edebilirsiniz.Ara