Şile Yangın Tüpü Dolumu

Şile Yangın Tüpü Dolumu

Şile yangın tüpü dolumu hizmetleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Binada kurulu yangın söndürme ekipleri tahsis edildikten sonra, uygun şekilde yerleştirilmiş tüplerin bakım ve dolumları aylık olarak kontrol edilmeli ve kayıtlar oluşturulmalıdır. Bu aylık kontroller sayesinde boru hattının basınç göstergeleri izlenebilir, herhangi bir deformasyon veya sızıntı tespit edilebilir ve önleyici tedbirler alınabilir.

Ayrıca yangın söndürücü uyarı levhalarının ve acil çıkış yön levhalarının testleri aylık test tablosuna dahil edilmelidir. Binadan sorumlu kişi, yangın söndürücünün yılda bir defadan az olmamak üzere altı aydan az olmamak üzere yıllık düzenli bakımını yapmak için yetkili şirketle irtibata geçmelidir. Bu düzenli kontroller ve bakımlar, bakıma uygunluk açısından çok önemli olan “TSE hizmetleri tam sertifikası” almış firmalar tarafından yapılmaktadır.

şile yangın tüpü dolumu

Yangın söndürücü dolumu, eğitimli ve deneyimli profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Şile yangın tüpü değişimi hizmetleri için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Şile Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılmaktadır?

Yangın söndürücüyü doldurma sürecindeki adımlar şu şekildedir;

Önce yangın söndürücüdeki basınçlı gazı tamamen boşaltılır, borudaki basıncı tamamen azaltılır ve içindeki toz alınır. Boşaltma valfi silindirden çıkarılır. Önce sifon borusunu valften çıkarılır, ardından valf gövdesini ve yayı çıkarılır. Teknisyen valfi temizler, valf contalarını değiştirir ve cihazın içini ve dışını hasar belirtileri açısından inceler.

Temizledikten sonra, düzgün sızdırmazlığı sağlamak ve gelecekteki basınç kaybını önlemek için valf yeni bir mil ile yeniden monte edilir. Yangın söndürücü maddenin (su, karbondioksit, kimyasal kuru toz vb.) dolum miktarı, silindirin ebadı ile uyumlu ve tüp dolum talimatındaki düzenlemelere uygundur.

Yangın söndürücü uygun basınçlı gazla yeniden basınçlandırılır ve yeniden doldurma talimatlarında gerektiği gibi silindire basınç uygulanır. Teknisyen tarafından, sızıntı belirtilerinin kontrol edilmesi için sızıntı testi yapılır ve tahliye hortumu ya da nozulunu tekrardan takar.

Yangın söndürme tüpü, toplam ağırlığının üretici tarafından belirtilmiş olan izinlerin toleranslar içerisinde olduğu kontrol amacıyla yeniden tartılır. Emniyet pimine yeni mühür takılır ardından etiket ve tüpü yapıştırılır.

Böylelikle Şile yangın tüpü dolumu işlemi doğru bir şekilde yapılmış olmaktadır. Size en yakın olan şubemiz ile yangın tüpü doldurma hizmeti ve en uygun dolum ücretlerimiz için bizimle irtibata geçiniz.

Şile Yangın Tüpü Dolumu

Alevlerin ve yangının yayılmasını önlemek ve bir yangın durumunda can ve mal kaybını önlemek için yangın söndürücülerin doldurulması için bazı önemli şartlar vardır.

Bu şartlar iyi anlaşılmalı ve buna göre yangın söndürme firması tercih edilmelidir. Yanlış yangın söndürücü seçimi hayatlara bile mal olabilir. Şirket çalışanları sadece 30 günde bir yerinde bakım sırasında boruların basınç göstergelerini kontrol eder.

Bu kontrolden sonra basınç artışı veya basınç kaybı olan yangın söndürücüler tamire ve doluma gönderilir. Kullanıma alınan yangın borusunun basınç test değeri istenilen aralığa yakınsa veya hafif yükseliyor veya düşüyorsa yangın söndürücü onaylanmış demektir.

Basınç değeri gerekli basınç aralığının ortasında olması gereken gaz tüpleri normal çalışacağından bu aralığın dışındaki gaz tüpleri boşaltılıp yeniden doldurulmalıdır. Yangın tüpü yenileme işlemleriniz için alanında profesyonel olan firmamızı tercih edebilirsiniz. Uzman ekibimiz ve kaliteli ürünlerimiz ile gönül rahatlığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Şile Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Şile yangın tüpü dolumu fiyatları oldukça merak edilmektedir. Yangın tüpü fiyatı değişkenlik göstermektedir. Bu değişiklikler tüpün hacmine bağlıdır. En detaylı fiyat bilgisi için firmamızı arayabilirsiniz. Ayrıca diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.Ara