Esenyurt Yangın Tüpü Dolumu

Esenyurt Yangın Tüpü Dolumu

Yangında ilk müdahale için önemi tartışılamaz bir gerçek olan yangın tüpünün dolum ve değişim işlemlerini Esenyurt yangın tüpü dolumu ile yaptırabilirsiniz. Yangın tüpü günlük yaşamda her alanda her ortamda karşınıza çıkabilecek acil durum aracıdır. Okulda, hastanede, alışveriş merkezlerinde, işyerlerinde ve benzer yaşam alanlarında karşınıza çıkabilir.

Yangın anında acil müdahale için yangın tüpleri çok önemlidir. Mal ve can kaybını önlemek adına hayati önem arz eden yangın tüplerinin bakımı da en az kendisi kadar önemlidir. Yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme ve yangın tüpü doldurma işlemleri için uzman kişilerden kaliteli hizmet almalısınız.

esenyurt yangın tüpü dolumu

Esenyurt yangın tüpü dolumu ile işinde uzman ekiple yangın tüpü değişimi kontrolü ve yeniden doldurma işlemlerinizi güvenle yaptırabilirsiniz.

Esenyurt Yangın Tüpü Dolumu

Yangın tüpü dolum işlem süreci işinde deneyimli kişiler tarafından yapılması gereken bir süreçtir. Yangın tüpü dolum işleminin belirli aşamaları vardır. Bu prosedürlere uyarak işlem önceliğine dikkat edilerek yangın tüpü boşaltma ve doldurma işlemlerinin yapılması gerekir. İlk önce yangın tüpü uzman tarafından kontrol edilir. Tüpün içerisinde önceden kalmış ve etkisini yitirmiş gaz boşaltılır. Gaz boşaltıldıktan sonra geriye beyaz toz birikintisi kalır. Toz birikintisi de tüpün içerisinden boşaltılır.

Tamamen boşaltılan yangın tüpü bir hasar ve olumsuz duruma karşı tüpün içi dışı kontrol edilir. Kontrol edilen yangın tüpünde herhangi bir sorun yoksa ve tüpün tamamen değiştirilmesi gerekmiyorsa doldurma işlemi için hazırlanır. Yangın tüpünün valfi çıkarılır ve işlem sonrasında yenisi takılması için bekletilir. Tüpün yangın sırasında sağlıklı bir gaz püskürtme işlemi gerçekleştirebilmesi için contasının ve valfinin de sağlam olması gerekir.

Her tüpün özellikleri ve boyutları farklılık gösterdiği için içerisine doldurulacak gaz ve toz da aynı şekilde değişiklik gösterir.Her tüpün dolum talimatları vardır. Doldurulacak tüpe göre talimatlar kontrol edilir ve doldurulacak ürünler hazırlanır.

Tüpün içerisine dolum talimatlarına uygun olarak hazırlanan yangın söndürme maddeleri sırasıyla doldurulur. Öncelikle tüpün içerisine gaz ve diğer maddeler doldurulur. Sonrasında tüpe gaz dolumu yapılır. Doldurulan tüp basınçlandırılır. Bu işlemden sonra contasını ve yeni valfi takılır.

Bu işlemlerin dikkatli ve işi bilen kişi tarafından yapılması önemlidir. Aksi halde yangın anında olumsuz durumlar yaratabilir. Dolum ve yenileme işlemleri tamamlanan tüp ün ağırlığı ölçülür ve talimatlara uygun dolum yapılıp yapılmadığı kontrol edilir. Bu işlemden sonra uygun olduğu belirlenen tüpe yeni pim takılır. Son olarak yeni etiket yapıştırılır ve Esenyurt yangın tüpü dolumu işlemi böylece tamamlanmış olur.

Yangın Tüpü ve Bilinmesi Gerekenler

Yangın tüplerinin bulunacağı ortama ve kullanım alanına göre özellikleri farklıdır. Özellikleri farklı olan tüplerin dolum ve bakım süreleri de değişiklik göstermektedir. Birçok çeşidi olan yangın tüplerinin fiyatı da özelliklerine göre değişmektedir. Köpüklü, karbondioksitli, halojenli gibi daha pek çok yangın tüpü çeşidi vardır. Yangın tüpünün özelliklerinin ve çeşidinin kullanılacağı ortam için uygun olması gerekmektedir. İnsanların bulunduğu ortamlarda kullanımı uygun olmayan yangın tüpleri vardır.

Karbondioksit yüzünden insan sağlığını tehlikeye atabilecek yangın tüpleri insanların bulunmadığı ortamlarda elektrik ve farklı mekanizmaların bulunduğu yerler için daha uygundur. Küçük ve dar alanlarda ise genelde el tipi denilen küçük ve kullanımı daha basit yangın tüplerini kullanmak daha uygun olacaktır. Yangın tüpünün çeşidine göre fiyatları da farklılık gösterir.

Yangın tüplerinin çeşitlerine göre bakım ve doldurma zamanları da ayrıca değişmektedir. Yangın tüpleri 6 ayda bir kontrol ettirilmelidir. Yangın tüpleri patlama riskine karşı güneşe maruz bırakılmamalıdır. Dolum ve kontrol işlemleri için Esenyurt yangın tüpü dolumu ile iletişime geçebilirsiniz.Ara