Çatalca Yangın Tüpü Dolumu

Çatalca Yangın Tüpü Dolumu

Çatalca yangın tüpü dolumu aracınızda, evinizde, fabrikanızda çıkacak istenmeyen yangınları önlemek adına önemli ve atlanmaması gerek bir işlemdir. Sadece araçların, yapıların zarar görmemesi için değil aynı zamanda sizin de can güvenliğinizi sağlayabilmek için önemlidir. Yangın tüpleri, yeni fark ettiğiniz ve küçük yangınların kontrol çıkıp çevreye dağılmasını engellemek için kullanılan etkili ve temel güvenlik ekipmanlarından biridir.

Yangın söndürme tüplerini kullandığınızda tüpün içerisinde bulunan maddeler sayesinde yangın ve oksijen arasındaki etkileşim kesilecek ve yangın sönecektir. Ancak yangın tüplerinin yetersiz olduğu yangınlarda itfaiyeye başvurulmaktadır. Pek çok farklı tipi bulunan yangın tüpleri basınçlı aletlerdir ve yangın tüpünün etkili, etkin ve verimli çalışabilmesi için içinin tam dolu olması gerekmektedir.

çatalca yangın tüpü dolumu

Bu nedenle tüpünüzü kullandığınızda Çatalca yangın tüpü dolumu için bizimle görüşebilirsiniz. Yangın söndürme tüpü eğitimli, tecrübeli bir kişi tarafından kullanılmalıdır aksi takdirde yangını engellemek yerine daha da büyütebilir ve kendinize ve çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz. Yangın tüpünüz bittiğinde doldurma işlemi yerine yangın tüpü yenileme işlemi de yapabilirsiniz.

Tüm yangın tüpü çeşitleri yangını söndürmek, yayılmasını engellemek için tasarlanmıştır. Ancak yangın türüne göre kullandığınız yangın söndürme tüpü çeşidi de değişmektedir. Yangın türü binada, evlerde, fabrikalarda yani çıkan yerin malzemelerine göre ve yanan malzemenin türüne göre farklılık göstermektedir.

Bu yüzden yangın söndürme tüpünün çeşidi de o malzemelere uygun olmalıdır. Genelde kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri kullanılır bunlar A sınıfı yangınlara karşı kullanılmaktadırlar. Yani ağaç, ev tekstil ürünleri, ofis malzemeleri, ot gibi. Ancak kauçuk ve selüloz malzemelerine karşı bir söndürücülüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle çalıştığınız ya da yaşadığınız ortama uygun yangın tüpü seçmelisiniz. Firmamızdan bu konuda bilgi olarak her türlü desteği alabilirsiniz.

Yangın tüpünün tam dolu olmasının etkinliği açısından önemini belirtmiştik. Bu nedenle yangın tüpünüzü hem boş olması açısından hem de güvenliğiniz açısından belirli aralıklarla kontrol etmeniz (kullanmasanız bile) büyük önem taşımaktadır. Yangın tüpünü kullanmadığınızda içerisinde bulunan basınçlı madde boşalabilmektedir bu nedenle periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Buson Yangın olarak Çatalca yangın tüpü dolumu yaptığımız gibi yangın tüpü değişimi yangın tüpü yenileme ve yangın tüpünüzün kontrolü işlemlerini de gerçekleştirmekteyiz. Yangın tüpünün çeşidine göre sulu, köpüklü ya da farklı maddeleri bir araya getirerek yangın tüpü doldurma işlemini yapıyoruz. Bu işlemleri yapması için eğitimini tamamlamış çalışanlarımız bulunmaktadır. Çalışanlarımız hem dolum hem de bakım işlemleriniz için oldukça titiz davranmakta ve standartlara ve usullere uygun şekilde görevlerini yerine getirmektedirler.

Çatalca Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Çatalca yangın tüpü dolumu için belirli aralıklarla getirmelisiniz. Yılda bir kez getirdiğiniz yangın tüpleri için söndürücü madde takviyesi de yapılmaktadır. Yangın tüpünüzün durumuna göre bazı durumlarda sadece dolum yapılmamakta ve önce boşaltılıp sonra doldurulmaktadır.

Uzman çalışanlarımız dolum sırasında yedek yangın tüpleri ile olası çıkabilecek yangınların da önüne geçmektedirler. Standartlara uygun malzemeler ve prosedürlerle yapılan dolum işlemi için ilk önce azotun (itici gaz) boşaltılması gerekmektedir. Daha sonra uzman çalışanlarımız tüpün vanası sökmektedirler ve tüpün içerisinde bulunan kimyasal maddeyi vakum makinesi yardımıyla boşaltmaktadırlar.

Bir sonraki aşamada tüpün gövdesinde bulabileceğiniz kontrol geçmişi veya üretim tarihine bakılmaktadır. Bu tarihe göre kullanım süresi geçen tüpleri hidrostatik teste tabi tutmaktadırlar. Kullanım süresi geçmeyen yangın tüpleri için dolum işlemine direk başlanmaktadır.

Tüp uzman çalışanlarımız tarafından vakum makinesine yerleştirilir ve toz vakum makinesiyle dolum işlemine başlanır. Bir diğer aşamada ise gövdeden sökülen vananın içi temizlenir ve tüp ile vana birleştirilerek tüp kapatılır. Böylece yangın tüpü dolumu yapılmış olur.

Buson yangın olarak yangın tüpü dolumu işlemlerinizi en uygun fiyatı vererek yapmaktayız. Yangın tüpünüzün boyutlarına göre yangın tüpü dolumu fiyatları da değişmektedir. Yangın söndürme tüpü dolumu ve daha pek çok bilgi için sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak iletişime geçebilirsiniz.Ara