Kartal Yangın Tüpü Dolumu

Kartal Yangın Tüpü Dolumu

Yangın tüpü yangının söndürülmesi için çok önemli bir yer arz ettiği için tüplerin dolumu da son derece önemlidir bu yüzden Kartal yangın tüpü dolumu ile tüplerim bakımı ve dolumu hakkında bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Yangın tüpleri düzenli bakımı ve kontrolü yapılması gereken cihazlardır bu sebeple de ihmal edilmemesi gerekir. Yangın tüplerinin yeniden doldurulması ve kontrol ettirilmesi için kullanılması beklenmemelidir.

kartal yangın tüpü dolumu

Yangın tüpleri kullanılmasa bile belirli bir son kullanma tarihine sahiptir. Bu tarihler geçirildiği zaman tüpün kullanılmış olması veya kullanılmamış olması bir şey ifade etmez. Tüp kullanılmamış olsa bile içerisinde ki yangın söndürme maddeleri etkisini yitirebilir.

Yangın tüpü dolum ve boşaltım işlemleri bu alanda profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme ve yangın tüpü doldurma işlemleri için Kartal yangın tüpü dolumu merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kartal Yangın Tüpü Dolumu

Yangın tüpleri dolum işlemleri yapılırken bu işi bir süredir yapan ve konuda bilgi sahibi kişi tarafından özenle yapılması gereken bir işlemdir. Her ne kadar dolum işlemleri yapılırken tüpün içerisindeki maddeler çoktan etkisini yitirmiş olsa bile yine de olası bir iş kazasını önlemek adına tedbirli bir şekilde yapılması gerekir. Kartal yangın tüpü dolumu belirli sıralamaya göre yapılan bir işlemdir.

İlk önce dolum yapılacak yangın tüpü kontrol edilir ve içerisindeki maddeler bakılır. Kontrol edilen yangın tüpünün içindeki gaz boşaltılır. Gaz boşaltıldıktan sonra tüpün içerisinde geriye yangın söndürme maddesi olan beyaz toz tortusu kalır. Tüpün dibinde kalan toz da boşaltıldıktan sonra uzman kişi tarafından tüpün içi ve dışı kontrol edilir.

Bu kontrolün amacı tüpte herhangi bir hasar meydana gelip gelmediğini tespit etmektir. İleri de oluşturabilecek herhangi bir sorun için bu kontrolün yapılması önemlidir. Tüpün kontrolünden sonra valfi ve contası sökülür. Her tüp birbirinden farklı malzemelerde doldurulduğu için dolum işlemine geçilmeden önce talimatlara bakılması gerekir.

Talimatlara uygun şekilde tüpün içerisinde doldurulacak olan malzeme ve gazlar ayarlanır. Öncelikle yangın söndürme maddeleriyle dolum işlemine başlanır. Sonrasında tüp basınçlandırılır. Bu işlemden sonra ağırlığı ölçülen tüpün talimatlara uygun şekilde doldurulup doldurulmadığı kontrol edilir.

Eğer uygunsa devamında tüpe yeni valf ve conta takılır ve sağlamlaştırılır. Herhangi bir sızıntı durumuna karşı doldurulan tüp test edilir. Sorunsuz şekilde testten geçen tüpün üzerine yeni etiket yapıştırılır ve emniyet pimi takılarak dolum işlemi sonlandırılır.

Dolum ve kontrol işlemleri için Kartal yangın tüpü dolumu ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Yangın Tüpleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yangın tüpleri kullanım alanlarına göre boyut, içerik ve özellikleri açısından değişiklik göstermektedir. Yangın tüplerinin farklı boyutta ve içerikte olmasına göre fiyatları da değişmektedir.

Yangın tüpleri kalabalık bir ortamda ve büyük alanlarda kullanılacaksa ona uygun tüp seçilmelidir. Eğer ki daha dar alanlarda kullanılacaksa ona göre tercih yapılmalıdır. Her üründe olduğu gibi kullanım alanı ürünün özelliklerini belirleyen faktörlerden biridir.

Bazı yangın tüpleri içerisinde yüksek miktarda karbondioksit içerdiği için dar ve özellikle insanların bulunduğu ortamlarda kullanılması sakıncalıdır. Bunun sebebi karbondioksitin ortamdaki oksijen miktarını ve ortam ısısını hızlı bir şekilde düşürebilmesidir. Karbondioksitin hızlı düşmesi insan sağlığı için risk barındırmaktadır.

Bazı yangın tüpleri de sulu ve köpüklü olduğu için büyük derece de yangınlarda kullanılır fakat makine ve elektrik aksamları bulunan yerlerde mecbur kalınmadıkça kullanılmaz.

Yangın tüplerinin türüne göre değişse de genel olarak 6 ayda bir bakımı yapılmalıdır. Kartal yangın tüpü dolumu ile kontrol, bakım, dolum işlemlerinizi yaptırabilir, fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.Ara