Sultangazi Yangın Tüpü Dolumu

Sultangazi Yangın Tüpü Dolumu

Yangın tüpü dolumu ve yenileme işlemleri için Sultangazi yangın tüpü dolumu merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Yangın tüpleri yangın esnasında ilk öncelikli kullanıma sahiptir. Yangın tüplerinin kalitesi boyutu ve özellikleri kadar içerisindeki malzemenin talimatlara uygun olması ve kullanım süresinin dolmamış olması da önemlidir.

Yangın sırasında gerekli özellikleri taşımayan yangın tüpleri yangını söndürmek yerine iş kazalarına ve ciddi kayıplara da yol açabilmektedir. Olası olumsuz durumlardan korunmak ve yangın tüpünden kaynaklanan kazaları önlemek adına yangın tüpü değişimi, yangın tüpü yenileme ve yangın tüpü doldurma işlemlerinin düzenli aralıklarla yapılması gerekmektedir.

sultangazi yangın tüpü dolumu

Yangın tüplerinin bakımlarının ve dolum, yenileme gibi işlemlerinin uzman kişi tarafından güvenli ortamlarda yapılması gerekir. Bu işlemler hakkında bilgi ve hizmet almak için Sultangazi yangın tüpü dolumu hizmeti veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Sultangazi Yangın Tüpü Dolumu

Yangın tüpü dolum ve yenileme işlemleri dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Yangın tüpleri kullanılacağı yere göre boyut ve içerisindeki malzemeler açısından değişiklik göstermektedir.

Tabi ki bu boyutların ve malzemelerin çeşitliliğine göre de yangın tüplerinin fiyatları da değişmektedir. Yangın tüpleri belirli aralıklarla kontrol ettirilmeli ve gerekli işlemler yaptırılmalıdır.


Sultangazi yangın tüpü dolumu
nasıl yapılır sorusuna cevap verecek olursak, uzman kişi öncelikle tüpün doluluğunu kontrol eder. Kontrol işleminden sonra tüpün içerisindeki kullanım zamanı ve etkisi geçmiş gaz boşaltılır. Gaz boşaltıldıktan sonra tüpün içerisinde beyaz toz birikintisi kalır. Bu toz yangın esnasında oksijenin kesilmesini sağlayan tozdur. Toz da tüpün içerisinden boşaltıldıktan sonra tüpün valfi ve contası sökülür.

Uzman tamamen boş olan tüpün içini ve dışını herhangi bir darbe ya da ilerde oluşabilecek tehlikelere karşı kontrol eder. Kontrolden geçen tüplerin sağlamlığı onaylandıktan sonra dolum işlemlerine başlanır. Dolum işlemi için öncelikle tüpün içerisine yangın söndürme malzemeleri konur.

Tüpün cinsine ve kullanım alanına göre talimatlara uygun şekilde doldurulan malzemeden hemen sonra tüpün basınçlandırılması işlemi gelir. Tüp basınçlandırılır ve ağırlığı ölçülerek dolum işleminin uygun olup olmadığı kontrol edilir. Sonrasında tüpe yeni valf ve conta takılır. Tüpün üzerine yeni etiket yapıştırılır ve pim takılarak işlem sonlandırılır. Böylece yangın tüpünün dolum işlemi tamamlanmış olur.

Yangın Tüpleri ve Bilinmesi Gerekenler

Yangın tüpleri çok çeşitlilik gösterebilen yangın söndürmeye yardımcı araçlardır. Elbette ki bütün yangınlar sadece yangın söndürme tüpleriyle söndürülebilecek boyutlarda olmayabilir.

Çok büyük boyutlardaki yangınlarda tüpler yangını tamamen söndüremese bile ilk etapta yangına müdahale açısından yangın tüpleri çok büyük önem taşımaktadır. Yangın tüplerinin farklı boyutlarda ve kullanım alanına göre içerikleri farklı olan türleri bulunmaktadır.

Tabi ki bu farklılıklara göre yangın tüpünün fiyatı da değişiklik göstermektedir. Yangın tüplerinin büyük ve özellikle elektronik araçların bulunduğu ortamlarda ve işyerlerinde kullanılanları farklı daha küçük ve dar alanlarda özellikle insanların bulunduğu alanlarda kullanılanları farklıdır.

Yangın tüplerinin kullanılacak alana uygun olması şarttır. İçeriklerinin farklı olması sebebiyle yangın tüplerinin bazıları insanların bulunduğu ve özellikle dar alanlarda kullanılması risklidir. Özellikle karbondioksit oranı yüksek olan yangın tüpleri ortamdaki oksijen oranını ve ısıyı çok hızlı düşürebildiği için insanlar açısından risk oluşturmaktadır.

Sulu yangın tüpleri de elektronik aksamların bulunduğu yerlerde kullanılması uygun değildir. Çünkü cihazların bir daha kullanılamaması durumu söz konusudur. Bu yüzden tercih edilmemelidir.

Yangın tüplerinin periyodik bakımlarının düzenli yapılması gerekir. Özellikle köpüklü yangın tüplerinin bakımı 2 yılda bir yapılırken Halokarbon yangın tüplerinin 6 ayda bir bakım ve kontrolü yapılması gerekir. Yangın tüpü dolumu ve kontrolü için Sultangazi yangın tüpü dolumu ile iletişime geçebilirsiniz.Ara