Başakşehir Yangın Tüpü Dolumu

Başakşehir Yangın Tüpü Dolumu

Başakşehir yangın tüpü dolumu özellikle eğitimli ve deneyimli kişiler tarafından yapılan bir işlemdir. Yangın tüpü özellikle yüksek şiddette yangınları etkisiz hale getirilmek için kullanılır. Yangın tüpü oluşumlarından dolayı üçe ayrılır; köpüklü yangın söndürme tüpü, Halokarbon yangın söndürme tüpü ve son olarak kimyevi yangın söndürme sündürme tüpü bulunur.

Bu yangın söndürme tüplerin mutlaka periyodik kontrol işlemlerine göre dolum işlemleri yapılır. Yangın durumlarda en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında gelen yangın söndürme aleti, kullanımı ve bakımında o denli önemli olmaktadır.

başakşehir yangın tüpü dolumu

Yangın tüpleri yangın durumları karşısında etkili ve verimli olması için içlerinin sürekli dolu olması gerekmektedir. Bu nedenle yangın tüplerin her daim kontrol edilmesi gerekir. Size yangın tüpü doldurma işlemlerinin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde açıklanması gerekirse,

  • İlk olarak yangın tüpü içerisinde bulunan basınçlı gazı tamamen boşaltılması gerekir. Basınçtan tamamen arındırıldıktan sonra içinde bulunan toz çıkarılır.
  • Boşaltma işlemini valfi silindirden çıkarılarak yapılır.
  • Sifon borusu vanadan çıkarıldıktan sonra bu işlem bittikten daha sonra vana gövdesi ve yayda en son çıkarılır.
  • Tüm bu işlemlerden sonra valf temizlenir daha sonra valf contasında herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmek için çini ve dışını inceler. Ayrıca valf contasında değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirilir.
  • Valf temizliği bittikten sonra, valf daha sonra basınç kaybını önlemek ve düzgün oturtması için yeni bir valf gövdesi tattırılması gerekmektedir.
  • Yangın söndürmeye neden olan su, karbondioksit, kuru kimyasal toz, vb. maddelerin tüpün boyutuna veya alması gerektiği kadara belli talimatlar doğrultusunda doldurulur.
  • Başakşehir yangın tüpü dolumu sırasında uzman ekiplerle gerçekleştirdiği dolumun daha önce boşalttığı basıncı tekrar uygun basınçlanma gazı ile yeniden basınçlandırır. Yanı tüpün alabildiği kadar basıncı uygular.
  • Yangın söndürme işlemini yapan teknisyen sızıntı veya herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması için kontrol eder. Tahliye nozulu ya da yangın tüpü hortumunu bu kontrollerden sonra tekrar takar.
  • Son olarak emniyet pimine mühür takılarak etiket yapıştırılır.

Böylece yangın tüpü dolumu işlemini kaliteli ve güvenli bir şekilde dolumu gerçekleştirilir. Dolum sırasında herhangi bir sorun yaşanmamasından dolayı profesyonel ekipler tarafından yapılır. Güvenli bir yangın tüpü dokumunu gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Fiyatları

Başakşehir yangın tüpü dolumu fiyatını herkesin bütçesine uygun doldurmaktadır. Yangın söndürme iki yılda bir tamamıyla boşaltılıp doldurulması gerekir. Fakat doldurma işlemi periyodik bakım ile yapılması gerekir. Bunun dışında yangın tüplerin içinde buluna maddelerden dolayı doldurma sürelerinde değişiklik gösterebilmektedir.

Bu da fiyatta yansıtmaktadır. Bu nedenle yangın söndürme tüpü, tüplerin boyutlarına göre de fiyatlarda değişiklik olmaktadır.  Ayrıca dolum sürecinde harcanan ürün seviyesine göre de fiyatlarda değişiklik olabiliyor. Firmamız uygun fiyatları belirleyerek yangın söndürme tüpü dolumu gerçekleştirilerek ürünü felaketlere karşı hazır hale getirmektedir.

Bu nedenle yangın söndürme tüpü olumsuz durumlar karşı tedbirli olmak için yangın tüpü değişimi ve yangın tüpü yenileme işlemlerinin atlanmadan yapılması gerekmektir. Firmamız olumsuz durumlarda kötü sonuçlar yaşamamak için Başakşehir yangın tüpü dolumu işlemlerimi uygun fiyat ve güvenilir bir şekilde yapmaktadır. Ev, apartman, konut, işyeri gibi birçok kapalı alanlarda bulunması gereken yangın söndürme tüpü, periyodik kontrol süreleri içerisinde kontrol ederek ve iyi bir şekilde dolum sürecini gerçekleştirmektedir.

Yangın söndürme tüpü dolumu işlemini geniş çaplı kalite standardına uygun olarak gerçekleştirilen firmamız size hizmet vermeye hazırdır. Sizde bu kaliteli ve güvenilir işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilAra