Esenler Yangın Tüpü Dolumu

Esenler Yangın Tüpü Dolumu

Esenler yangın tüpü dolumu vb. hizmetleri yerine getiren Buson Yangın Sistemleri, yangın sektörünün öncü firmalarındandır. Yangın sistemleri, teknolojik gelişmelerden etkilenerek son sistem ekipmanlar eşliğinde yangın çıkmasını önlemek veya yangın çıktıktan hemen sonra hızlı müdahale sonucu oluşabilecek felaketlerden korunmak amaçlı kullanılan sistemlerdir.

Firmamız yangın ve yangın çıkma risklerine karşı yangın sistemleri, yangın koruyucuları ve yangın ekipmanları ile yeterli donanıma sahiptir.

esenler yangın tüpü dolumu

Profesyonel hizmet sunan firmamız otomatik yangın söndürme sistemleri, yangın söndürücüler ve diğer yangın ekipmanlarının kullanımı ile ilgili eğitici ve öğretici bilgilerde sunmaktadır. Yeterli eğitime ve donanıma sahip personelimiz ile kaliteli hizmet vererek tüm sorunlarınıza karşı çözüm üretmekteyiz. Tecrübeli kadrolarımızın aldığı eğitim ve yangın ekipmanlarımızın tümü kalite ve donanım olarak standartlara uygundur.

Esenler yangın tüpü dolumu daha güvenli bir yaşam için yangın risklerini önleyici amaç ile kullanılan yangın tüplerinin dolumu hususunda kaliteli hizmet sunar. Yangın tüpü dolumu vb. durumlar için firmamız ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Esenler Yangın Tüpü Dolumu

Ülkemizde ve dünyada yangın çıkma veya yangın sonrası oluşacak hasar, can kaybı gibi felaketleri önlemek için yangın sistemleri geliştirilmiştir. Yangın sistemlerinin yapılarda bulundurulması gerekli ve önemlidir. Olası bir durumda yangına erken müdahale, yangını önlemedeki en büyük ve en etkili faktördür. Bu sebep ile yangın tüpü gibi ekipmanların hemen her yerde bulundurulması güvenli bir yaşam için şarttır.

Yangın türleri harf simgeleri ile isimlendirilerek sınıflandırılmıştır.

  • A sınıfı; kâğıt, odun, kömür, kumaş ve ot benzeri katı maddelerin yandığı sınıftır.
  • B sınıfı; makine yağı, gaz yağı, solvent, katran, benzin, mazot gibi sıvı yanıcı maddelerin yandığı sınıftır.
  • C sınıfı; LPG, doğalgaz, hava gazı, hidrojen, propan, metan ve bütan gibi gazların yandığı sınıftır.
  • D sınıfı; alüminyum, potasyum, sodyum, magnezyum gibi metallerde meydana gelen yangın sınıfıdır.

Yangın söndürme esnasında yangını kontrol altına alıp, etkili bir mücadele sergilemek için yangın türlerine uygun yangın söndürücüler ve tüpü kullanılmalıdır.

Buson Yangın Söndürme, yangın söndürmede kullanılacak ürün tedariki için müşterilerimize danışmanlık yaparak yangın söndürme tüpü satışı yapmaktadır. Esenler yangın tüpü dolumu da tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Yangın Tüpü Dolumu ve Satışı

Yangın tüpü bittiğinde veya son kullanma tarihi sona erdiğinde boşaltılıp tekrar doldurulmalıdır. Yangın tüpünün son kullanım tarihi 4 yıldır ve hidrostatik testlere tabi tutulması gerekir. Yangın tüpü içerisinde bulunan kuru kimyevi tozlu yangın söndürücülerin sağlıklı söndürme etkisi 4 yıldır, bu sebeple 4 yıllık kullanım süreleri vardır.

Şayet yangın tüpü hiç kullanılmamış veya 4 yılı dolmamışsa dahi 6 ayda bir kontrolleri yapılmalıdır. Kontroller esnasında basınç göstergesinde düşüş varsa mutlaka boşaltılıp yeniden doldurulmalıdır. ABC tozlu yangın tüpü üzerinde yer alan basınç göstergeleri tüpte bulunan azotun basıncını gösterir. Bir yangın tüpündeki basınç göstergesinin 18 bar olması gerekmektedir.

Aksi durumda basıncı düşmüş tüplerin boşaltılıp yeniden doldurulması yangın söndürme işlemini gerçekleştirilmesi için şarttır. Kullanım süreleri dolan tüplerin değiştirilmemesi durumunda, yangına uygulanırken söndürücü madde püskürtülemeyeceği için söndürücü etkisi göstermez. Bu nedenle yangın tüplerinin yenilenmesi asla ihmal edilmemelidir.

Yangın tüplerinin dolumu, yenilenmesi ve bakımı işlemleri standartlara uygun malzemeler ile yapılmalıdır. Doldurulacak tozun ve gazın kaliteli ve işinde uzman işletmelerde gerçekleştirilmesi gerekir. Yangın söndürme tüpü dolumu yapılma işleminde uzman kişiler çalışmalıdır.

Dolum sırasında yapılacak hatalar yangına karşı sizleri savunmasız bırakır. Bu nedenle alacağınız hizmet önem taşımaktadır. Esenler yangın tüpü dolumu sektörde tecrübeli, profesyonel hizmet veren Buson Yangın Söndürme tarafından güvencenizi temin altına alarak gerçekleştirmektedir.

Kaliteli ve doğru hizmet için firmamız ile irtibat sağlamanız gerekmektedir. Yangın söndürme tüpü satış veya dolum fiyatları için firmamız ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır.Ara