Beyoğlu Yangın Tüpü Dolumu

Beyoğlu Yangın Tüpü Dolumu

Beyoğlu Yangın Tüpü Dolumu, firması olarak yangın tüplerini yerleştirirken evde ya da işyerinde tüplere rahat bir şekilde ulaşılmasını esas almaktayız. Evlerde yangın tüpünün yerleşimi için en uygun yer antredir.

Böylelikle evin hangi odasında olursanız olun yangın tüpüne hızlıca ulaşabilirsiniz. İşyerlerindeyse evlerde olduğu gibi bütün yangın risklerine karşı her yerde rahatça ulaşabileceğiniz bir yere yangın tüpünü yerleştirmektedir.

beyoğlu yangın tüpü dolumu

Yangın söndürme tüplerini yerleştirirken dikkat ettiğimiz hususlardan biri tüplerin yanında ve etrafında hiçbir şekilde eşya bulunmamasıdır. Bunun nedeni, yangın sırasında eşyaların tutuşma ihtimalinden dolayı yangın tüpüne ulaşması imkânsız hale gelir.

Beyoğlu yangın tüpü dolumu firması olarak müşterilerimizin yangın söndürme cihazları hakkında bilinçlendirmek en birincil görevimiz. Yaşamamız boyunca her ne kadar istemesek de yangın afetleri ile karşılaşabiliriz. Önemli olan bu yangınlardan en güvenli şekilde korunabilmek için her an ulaşabileceğimiz bir yerde yangın tüpü bulunmalıdır.

Firmamızın ürettiği yangın tüpleri yangın başladığı sırada yangına müdahale ederek can ve mal kaybının en aza indirilmesine ve daha az hasarla atlatmanızı sağlar. Yangın tüpleri yangın çıktığında alevlere ilk müdahaleyi yaptığı için tecrübeli ve eğitimli personeller tarafından kullanılmalıdır.

Bu konuda bilgisi olmayan kişilerin yangın tüplerini kullanması hiçbir işe yaramayacağı gibi can ve mal hasarına yol açabilir. Elle müdahalenin yanı sıra otomatik yangın söndürme sistemleri de kullanılmaktadır.

Beyoğlu Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Beyoğlu Yangın Tüpü Dolumu iki senede bir periyodik olarak yapılması gereken işlemlerdendir. Belli periyotlarla yerinde yapılacak bakımlarda firma çalışanlarımız yalnız tüpün basınç göstergesini inceleyerek kontrolünü yapmaktadırlar. Bu kontrol işleminden sonra basınç yükselişi ya da kaybı yaşanan yangın tüpü dolum ve bakım için servise götürülmektedir.

Servise götürülen yangın tüpleri hidrostatik basınç testine sokulan tüpler basınç test değerleri istenilen aralıklara yakınsa ya da birazcık aşağıda ya da yukarıda ise yangın tüpüne onay vermektedir. Bu durumda verilen karar kesinlikle yanlıştır. Tüp için istenilen basınç aralığının orta değerinde olması gereken yanın tüpleri sağlıklı olarak çalışacağı için bu aralığın dışında kalan tüpler boşaltılarak yeniden dolum yapılması gerekmektedir.

Basınç testini geçmeyen tüplerin içerisindeki kimyasalların boşaltılması için kimyasal boşaltma bölümüne gönderilir.  Burada yapılan tetik valfinin bulunduğu alan söküldükten boşaltımları yapılır ve içleri basınçlı suyla farklı kimyasallar için basınçlı kumla içleri yıkanır.

Tüpün içi yıkandıktan sonra dolum kısmına gönderilir, yangın tüpünün kullanılacağı alana göre farklı farklı kimyasal maddeye sahip kazanlara bağlı dolum mekanizmalarına bağlanarak yeniden doldurulur.  Dolumu işlemi yapılan yangın tüpü kullanılacağa yere getirilerek bina amirine imzalatılan tutanak ile teslim edilir.

Yangın Tüpü Dolum

Beyoğlu yangın tüpü dolumu, yapan firmamız garanti süresi dolan, kullanımdan dolayı boşalmış, garanti süresi içerisinde dolum ya da üretim hataları sebebiyle boşalan yangın tüplerinin dolumu ve bakımı gerçekleştirir.

TSE tarafından verilen yetki belgesiyle yangın tüpü dolum hizmeti sunuyoruz. Garanti kapsamında olan cihazların ücretsiz garantisi biten yangın tüpleri için de uygun fiyat garantisiyle dolum yapıyoruz.

Firmamız yangın tüplerinin dolum, kontrol, bakım ve hidrostatik test hizmetlerini ISO ve TSE standartlarında gerçekleştirilmektedir.Yangın tüpü dolum hizmetleri konusunda eğitimli ve yangın tüpleri konusunda uzman teknik ekibimizle hizmet veriyoruz. Kusursuz ve hatasız yangın tüpü dolum, yangın değişimi için en iyi hizmeti ve uygun fiyatlarla firmamızdan alabilirsiniz.Ara