Büyükçekmece Yangın Tüpü Dolumu

Büyükçekmece Yangın Tüpü Dolumu

Büyükçekmece yangın tüpü dolumu faaliyetlerimiz kapsamında yangın tüpleri dolum işlemlerinde ilk olarak, tarihi geçmiş olan söndürücü maddeler boşaltılır ve atık varillere boşaltılır. Boşaltma yapılan yangın söndürme tüpleri kontrol edilir. Bu kontroller, korozyon ve testler şeklinde yapılır.

Daha sonra hidrostatik test ünitelerimize getirili ve 1,5 kat çalışma basıncı uygulanarak yangın söndürme tüplerinin tekrar doldurulmak için uygun olup olmadığı konusunda testten geçer. Bu test sonucunda başarılı çıkan söndürme tüpleri içlerine söndürme maddesi olan toz makine veya köpük dolum bölümlerine getirilir ve uygun olan söndürücü madde doldurulur.

büyükçekmece yangın tüpü dolumu

Daha sonra montaj bölümüne getirilerek burada gerekli bakımlar yapılır. Eğer yönetmeliğe göre değişmesi gereken teçhizat bulunuyorsa hurdaya ayrılır. Yeni ve çift taraflı sibopların montajı yapılır. İtici gaz bölümüne getirilen ve tekrar hazır doluma sahip olan yangın söndürme tüpü içine azot(N) basıncı dolumu gerçekleştirilir.

Yangın tüpü dolum işlemleri Büyükçekmece Yangın tüpü dolumu firmamız tarafından yapılmaktadır. Yangın tüpü doldurma işlemleri firmamız tarafında ve profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. İşinde ve alanında tecrübeli, uzman ekibimiz tarafından yangın söndürme tüpü dolum işlerinde standartlara uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Yangın Tüpü Çeşitleri Hakkında

İş sağlığı ve güvenliği açısından yangın denetimleri gibi sebeplerden dolayı kaliteli yangın tüpü dolum işlemlerin de tecrübeli ekipler yardımıyla yapılmalıdır. Yangın tüpü çeşitleri olarak da Halojenli ( halon bi karbonat), köpüklü yangın tüpü, kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri, karbondioksitli (CO2) yangın tüpleri, kuru metal toz yangın tüpleri şeklinde yangın tüpü çeşitleri bulunur.

Her birinin kullanımı ve içeriği bakımından farklı olması tercih edilen çeşitlerdendir. Ayrıca yangın tüplerinin nerede duracağı yangın söndürücü tüplerin malzeme cinsine bağlıdır.

Büyükçekmece Yangın Tüpü Dolumu Sırasında Dikkat Ettiğimiz Noktalar

Büyükçekmece Yangın tüpü dolumu sırasında sızdırmazlık test ünitemizde önlem amacıyla herhangi bir sızıntı veya kaçırmaya karşı testler yapılır. Ayrıca Numaratörler ile bu testlerin hangi yangın söndürme cihazlarına uygulandığı cihazın üstüne etiketlenerek 4 yıl süre ile garanti kapsamında siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Yangın tüpü dolum yapan personellerimiz yangın söndürücü dolumu eğitimi almıştır. Ayrıca Türk Standartları Enstitüsü tarafından eğitim aldıklarına dair belgelere ve sertifikalar sahiptirler.

Yangın söndürme tüplerinde doluluk toleransları birbirinden farklıdır. Bu eğitimleri almak ve yangın söndürme tüplerinin çeşitlerine göre doluluk toleranslarını bilmenin önemi oldukça fazladır. Yangın tüplerinin seyyar ve el ile taşınacak ve 20 kg. fazla ağırlığı olmayan şekilde tasarlanmıştır.

Tekerlekli (taşınabilir) yangın söndürücü tüpler, 20 kg’dan fazla, elle çekilebilen ve çalıştırılabilen şeklindeki yangın söndürücü çeşididir.

Büyükçekmece Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları Hakkında

Aniden meydana gelen yangınlara karşı her zaman tedbirli ve hazırlı olmak gerekir. Burada yangın çıkmaz, bir şey olmaz, burası yanmaz yangın tüpü olsa da olur olmasa da olur gibi sorular aklınıza gelebilir. Büyükçekmece Yangın Tüpü Dolumu olarak yangın tüpünüz varsa ve uzun zaman dolum yapmadıysanız hiç zaman kaybetmeden bize ulaşın.

Yangın tüpü dolum fiyatı ne kadar diye sorunuza, firmamız olarak sizlere uygun fiyat aralığı sunmaktayız. En önemli olan yangına karşı alınan tedbirlerdir. Bundan dolayı da fiyatlarımızı siz değerli müşterilerimiz için oldukça cazip hale getiriyoruz. Yangın tüpü değişimi, yangın tüpü doldurma gibi fiyatlarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Büyükçekmece Yangın Tüpü firmamız olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde en kalabalık şehirlerden birisi olan İstanbul da binlerde iş yeri bulunmaktadır. İşyerlerinde yangın söndürücü tüplerin bulunması zorunludur. Bundan dolayı da Büyükçekmece Yangın Tüpü dolumu gerek duyulduğu zaman her kurum ve kişiye uygun işlemler için bizlere ulaşabilir ve tecrübeli personel ve ekibimizden yardım alabilirsiniz.Ara