Maltepe Yangın Tüpü Dolumu

Maltepe Yangın Tüpü Dolumu

Maltepe yangın tüpü dolumu, teknolojinin gelişmesi ile beraber, bugünkü yangın ve başka doğal afetlere karşı güçlü ve sağlam binalar ve binaları korumak için çeşitli teçhizatlar üretilip satılmaktadır.  Mesela yangın esnasında araçta, evde veya ofiste bir kişi yangın tüpü sayesinde alevlere karşı mücadele edebilir. Kullanım kolaylığı ve ekonomik olması en kolay çözüm olmaktadır.

Maltepe yangın tüpü dolumu esnasında yangın tüpünün nasıl kullanılması gerektiği konusunda yetkili ekibimiz tarafından bilgilendirilme yapılmaktadır. Yangın tüpü alıp kenara koymak mı önemlidir yoksa yangın tüpünü doğru ve etkin bir şekilde mi kullanmak önemlidir?

maltepe yangın tüpü dolumu

Hangi anda yangın tüpü ile müdahale edilmelidir, yangın tüpünün doğru kullanım şekli nasıl olması gerekir gibi konular, müşterilerimizi bilinçlendirme açısından mutlaka üzerinde durulan başlıca konulardandır.

Yangın esnasında panik yaparak söndürücü olarak su kullanmak daha büyük tehlikelere yol açacaktır. Dolayısı ile yangın esnasında nasıl davranılması gerektiği, söndürücü olarak hangi araç gerecin kullanılacağı konuları üzerinde durulmaktadır.

Yangın tüpü bulunan ortamlarda su gibi söndürücü özelliği olduğu düşünülen maddeler kullanılmaz. Zaten yangın tüpü bulundurmakta yasala dayandırılarak bir zorunluluğa dönüştürülmüştür. Bu duruma bağlı olarak firmamız, yangın tüpü doldurma, yangın tüpü yenileme, yangın tüpü değiştirme hizmetleri sonrasında yangın tüpü ile beraber bilgi içerikli kılavuzlarda vermekteyiz.

Müşterilerden ricamız, bu bilgileri dikkatlice okumalarıdır.Firmamız, İstanbul’daki farklı şubeleri ile müşterilerini beklemekte ve yukarıda sunulan başlıca hizmetleri sunmaktadır.

Yangın Tüpü Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yönetmeliklere göre yangın tüpünün bulundurulması ve insanların yoğun olduğu yerlerde yangın tüpünün bulundurulması zorunluluktur. Ayrıca söndürücünün çalışır durumda olması gerekmektedir.

Ortamda bulunan yangın söndürme tüpleri kontrolü itfaiye ekipleri tarafından denetlenir. Yangın konusunu küçümseyen kişiler ortamda yangın tüpünü geçici olarak tutar. Ancak denetimler esnasında fark edildiğinde gerekli yaptırımlar uygulanmaktadır.

Kişilerin canını hiçe saydığı gibi ortamda bulunan mal, mülk gibi ürünlerinde zarar görmesinin başlıca sebebidir. Yangın tüpü konusu yönetmelikle belirli standartlara bağlanmıştır. Şöyle ki, tüpün büyüklüğü, tipi, sayısı gibi faktörler yapının durumuna göre belirlenmiştir. Söndürücüye ulaşmakta kolay olmalıdır.

Mesela ortamda çok yer kaplıyor ve ortamın dizaynına uymuyor gibi ifadeler asla kabul edilemez. Yangında alevlerin arasında korku ve panik içinde yangın tüpünü aramak son derece zaman kaybettiricidir. Maltepe yangın tüpü dolumu olarak yangın tüplerine gereken önemi veriyoruz.

Maltepe Yangın Tüpü Dolumu Faaliyeti

Eskiden olduğu gibi günümüzde de yangın tüpünün birçok hayat kurtardığı bir gerçektir. Yangın tüpü, adını üstlendiği görevden alır. Yangın esnasında göz önünde bulunan bu söndürücüye uzanıp alevler ile kıyasıya bir mücadele başlar.

Tüp üzerindeki mandal sıkılır ve içerisindeki kimyasal, alevlere doğru püskürtülür. Yangın tüpünün kullanımının basit olması, hayati önem taşıdığı gerçeğini de basit olarak düşünmemek gerekir.

Ve asla ikinci plana atılmamalıdır. Ofiste tam çalışma masasının yakınında bulunmalı, kapının yanında, yangın alarm butonunun yakınında, çay ocağın merdivenlerinin dibi yerler yangın tüpünün bulunduğu, göz önündeki noktalardır. Yangın anında panik yapmadan bu noktalara yönelmek gerekir.

Kullanılan tüpün tekrar doldurulması gerekir. Yangın çıkması olası bir durumdur. Maltepe yangın tüpü dolumu ve yangın hakkında bilgilendirme hizmetlerimiz arasındadır. Ayrıca firmamızdan satın alacağınız yangın tüpü, yıl içerisinde bakım ve onarım hizmete dahildir.

Yangın tüpü fiyatları bahane edilerek satın almamak büyük sorumsuzluktur. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her şehrinde tüp fiyatı oldukça makuldür. Ayrıca fiyat konusu asla bir belirleyici faktör olmamalıdır.

Firmamız, yangın tüpünü gerekli standartlara uygun olarak işleme tabi tutmaktayız. Ayrıca işlem sonrası testler ile güvenilirlik derecesi arttırılmaktadır. Bunun dışında firmamız mühür, etiket, garanti konularında da yüksek titizlik göstermektedir.Ara