Beykoz Yangın Tüpü Dolumu

Beykoz Yangın Tüpü Dolumu

Beykoz yangın tüpü dolumu, insanların yangınlardan korunmak için sürekli hazır bir şekilde bulundurması gereken yangın tüpleri için yapılması gereken uygulamalardan bir tanesidir. Yangın tüpleri yangını büyümeden kontrol altına alınmasında ve can ve mal kaybının en aza indirmek amacı ile kullanılmaktadır.

Yangın tüpleri farklı nedenlerden dolayı çıkan yangınlarda ilk müdahaleyi sağladığı için tecrübeli ya da eğitimli personel tarafından kullanılması gerekmektedir. Beykoz yangın tüpü dolumu ve bakımı yılda bir kez yapılmalıdır. Bazı durumlarda yangın söndürme tüplerinin içi tamamen boşaltılmalı ve dolumu tekrar yapılmalı. Yangın tüplerinin doldurulması esnasında işlemin yapılacağı alanda dikkat edilmesi gereken bazı noktala bulunmaktadır.

beykoz yangın tüpü dolumu

Yedek tüpler de yangın söndürme köşelerinde yer almalıdır. Yangın tüplerinin cihazlarının dolum ve bakım işlemlerini yaparken çok dikkatli olup standartlara uygun malzeme kullanılması gerekir.

Kullanılacak tozun ve gazın kesinlikle profesyonel kuruluşlar tarafından ve kaliteli malzemeler kullanılarak dolum yapılması gerekmektedir. Yangın söndürme tüpleri kullanılarak bittiğinde ya da son kullanma tarihleri yaklaştığında yani 2 yılda bir boşaltılarak yeniden dolumu yapılmalıdır.

Yangın Tüpü Çeşitleri

​​​​​​Yangın tüpü türleri belirleyenler, yanan maddenin türü, etki edebilecek etmenler hangi yangın tüpü kullanılacağına karar verilmesinde en önemli etmendir. En çok kullanılan yangın tüpü türü Köpüklü Yangın Söndürme Tüpü, Karbondioksitli CO2 Yangın Tüpü ve ek olarak Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpleridir.

Beykoz Yangın Tüpü Dolumu ve Hidrostatik Test

Beykoz yangın tüpü dolumu işlemleri için dolum yapılacak tüplerin kullanım tarihleri vardır. Her üründe olduğu gibi yangın tüpleri de belirli bir dönemlerde yıpranabilmektedir.

Bu tür yıpranmalardan sonra belirli sürelerde testlere tabi tutularak işlevini yerine tehlikesiz ve kolay gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğine bakılır. Tüpün içindeki kimyasal madde vakum aracılığı ile boşaltılır, daha sonra tüpün kullanım ve test tarihine bakılır.

Tüpün kullanım süresi geçmiş ise tüpler tekrar test edilir. Bu teste hidrostatik test denmektedir. Bu test olumlu sonuçlanırsa ve tüpün işlevini yerine getireceğine kanaat getirilirse dolum işlemine başlanır.

İçi boşaltılmış olan tüp belirlenen kimyasal tozun bünyesine yerleştirilmesi için hazırlanır. Daha önce belirlenen makineler aracılığı ile toz tüp bünyesine doldurulur.

Daha sonra vakum işlemi için çıkarılan vana temizlenir ve yenilenir. Bütün hazırlıkları tamamlanan vana tekrardan doğru bir şekilde yangın tüpünün üzerine yerleştirilir. Daha sonra tüp mengeneye konulur. Mengene yardımıyla sıkıca kapak kapatılır.

Tüp içindeki tozun yangın üzerine aktif şekilde püskürtülmesini sağlayacak asit gazın dolumu yapılır. Daha sonra tüpün içine yerleştirilen gaz için belirlenen gaz kaçağı testleri yapılır. Bu testlerden de geçen tüp cihazına püskürtme aracı olan pim hortum ve diğer gerekli araç gereçleri yerleştirilir.

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri, insanların bütün yaşam alanlarında bulunması gereken sistemlerdir. Bu sistemlerin içerisinde yangının çıktığını haber verecek, yangını söndürecek ve insan güvenliğini sağlayacak sistemler bulunur. Yangın söndürme sistemleri;

 • Duman detektörü
 • Yangın sensörleri
 • Güvenlik kamerası sistemleri
 • Yangın dolapları
 • İş güvenliği malzemeleri
 • Yangın detektörü
 • Yangın kapıları ve yangın merdivenleri
 • Yangın alarm sistemleri
 • Yangın söndürme hidrantı
 • Yangın söndürme hortumları
 • Yangın tesisat vanaları

Gibi sistemleri içerir. Kontrolümüz dışında meydana gelen yangınlar için bireylerin yaşam alanlarında bu tarz önlemlerin alınması önemlidir. Alanında uzman olan tecrübeli ekiplerin yönlendirmesiyle yangın söndürme sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Yangın Tüpü Dolum Fiyatı

Beykoz yangın tüpü dolum fiyatı, yangın tüpünün boyutun dikkate alınarak fiyat belirlenir. Yangın tüpünün kilogramına göre dolum işlemi sırasında harcanan süre ve ürün seviyesi ve ne kadar dolum yapılacağına göre fiyatları değişmektedir.

Yangınlara karşı her zaman hazırlıklı ve tedbirli olmak için mutlaka bir yangın tüpü edinilmeli ve gerekli bakımları sürekli olarak yaptırılmalı. Firmamız, TSE’den aldığı hizmet yeterlilik belgesiyle yangın tüpü doldurma işlemleri yapmaktadır. Firmamız yangın tüpü yenileme, bakımını, yangın tüpü değişimi, kontrol ve hidrostatik test hizmetlerini yapmaktadır.Ara