Tuzla Yangın Tüpü Dolumu

Tuzla Yangın Tüpü Dolumu

Tuzla yangın tüpü dolumu işlemlerinin için alanında uzman firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Yangın tüpü dolumu işlemlerinin hangi zaman dilimlerinde yapılması gerekliliği sıklıkla araştırılan konulardan bir tanesidir. Tüm yangın tüplerinde iki yıl ara ile tamamen boşaltılıp tekrar doldurulması gerekliliği bulunmaktadır.

Bunun nedeni yangın tüpü içerisinde bulunan içeriğin etkisini yitirmesini engellemektir. Olası bir yangın durumunda yangın tüplerinin etkinliğinin arttırılması ve onlardan gereken verimi alabilmek için gerekli periyodik kontrol işlemlerinin ve yangın tüpü doldurma işlemlerinin aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

tuzla yangın tüpü dolumu

Tuzla yangın tüpü dolumu alanında faaliyet gösteren Buson Yangın firmamız sektörde ki deneyimi ile bu konuda güvenli ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışmaktadır.

Yangın Tüpü Değişim İşlemleri

Yangın ekipmanları yangın risklerine göre sınıflandırılarak kullanılmaktadır. Örneğin ahşap, kağıt gibi sektörlerde genellikle köpüklü yangın söndürücüler tercih edilmelidir. Benzin, yağ gibi yanıcı ve parlayıcı özellikte olan alanlarda kuru kimyevi tozlu yangın söndürme içerikleri kullanılmalıdır.

Doğalgaz oluşumlu yangınlarda yangını kontrol altına alabilmek için yine kuru kimyevi tozlu yangın söndürme ekipmanlarından ve co2 karbondioksitli yangın söndürme aparatları kullanmalıyız. Yangın riski yüksek işletmelerde yangın tüplerine ilave olarak mutlaka otomatik yangın söndürme sistemleri kullanılmalıdır.

Yönetmelikte zorunlu olarak kullanılması gereken yangın tüplerinin belirli periyotlarla dolum işlemlerinin yapılması hem sizin hem de çalışanlarınızın yaşamı için mutlak gerekliliktir. Yangın tüpü dolum işlemlerinin mutlaka uzman firmalarca yapılması gerekliliği bulunmaktadır.

Bunun nedeni ise tüplerin doluma uygunluğunun kontrolden geçirilmesi, içine standartlar doğrultusunda içerik dolumu yapılması ve eski yangın tüpünün içinden çıkan içeriklerin geri dönüşüm olarak değerlendirilmesinden kaynaklanmaktadır.

Tuzla yangın tüpü dolumu hizmetlerimiz yasal mevzuat çerçevesinde uzman ekipler ile verilmektedir. Yangın tüplerinin hasar almış olması ve tekrar doldurulamayacak durumda olması durumunda yangın tüpü değişimi işlemlerimizde bulunmaktadır.

Tuzla Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Yangın tüpü dolum fiyatları çeşitli değişkenlere göre farklılık gösterebilmektedir. Fiyatı belirleyen başlıca ölçü yangın tüplerinin birbirinden farklı ebatlarda olmasıdır. Örneğin evler için kullanılan ölçüler genellikle 3 kg ile 8 kg arasında değişmekle birlikte işyerleri için kullanılan ebatlar 250 kg’a kadar çıkabilmektedir.

Dolayısı ile hangi boyutta yangın tüpü dolumu yapılacağı fiyatı belirleyen birinci değişkenlerden olmaktadır. Tuzla yangın tüpü dolumu hizmeti veren firmamız uygun fiyat ve ödeme kolaylıkları ile müşterilerine fiyat konusunda yardımcı olmaktadır. Fiyatlar ve hizmetlerimiz hakkında detay bilgiye bizimle irtibata geçerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yangın Tüpü Bakım Periyotları

Yangın tüplerinin olası bir yangın durumunda işlevselliğini kaybetmemiş olması yangını durdurma konusunda kritik önemlidir. Yangın tüpleri bakımları altı aylık periyotlarla yenilenmesi gereken işlemlerdir.

Hem evsel hem de işyerlerinde kullandığımız yangın tüpleri için bu bakımların yaptırılması gerekmektedir. Firmamız yangın tüpü bakımı konusunda da hizmet vermekte olup dilerseniz hem dolum hem de bakımı kapsayacak şekilde tasarlanmış paket imkanlarımızdan da faydalanabilirsiniz. Yangın tüpü dolumlarında firmamız dört yıla kadar garanti vermektedir.

Yangın Tüpü Dolumlarında Firmanın Önemi

Yangın tüplerinin belirli zaman dilimleri arasında kontrol ettirilmesi ve yangın tüpü yenileme, dolum işlemlerinin güvenilir firmalarda yapılması gerekmektedir.

Bunun nedeni ise yönetmeliklere uygun olarak dolumu yapılmayan tüplerin olası bir yangın anında işlevsel olmamalarından kaynaklanmaktadır. Firmamız Buson Yangın olarak sektörde edindiğimiz deneyim ile kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamaya devam etmekteyiz.

Yangın söndürme ekipmanları satışı, servis bakım ve dolum işlemlerimiz ile alakalı detay bilgi için bizlerle irtibat kurabilirsiniz.Ara