Sultanbeyli Yangın Tüpü Dolumu

Sultanbeyli Yangın Tüpü Dolumu

Sultanbeyli Yangın Tüpü Dolumu olarak taşınabilir bir yangın söndürücü kullanmanın küçük yangınları söndürmenin en kolay yolu olduğu ve can ve mal korumasında önemli bir rol oynadığı gerçeğinden yola çıkarak bu sektörde Buson Yangın adıyla uzun yıllardan beri bu sektörde yer almaktayız.

Binanızdaki herkesin yangın söndürücülerin nerede olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmesi önemlidir, ancak daha da önemlisi tüm yangın söndürücülerin çalışır durumda olmasıdır.

sultanbeyli yangın tüpü dolumu

İşletme veya bina sahipleri bu hayat kurtaran araçları kontrol etmenin gerekli olmadığını düşünebilir, ancak bunu yapmak çok önemlidir. Bir yangın söndürücünün ne zaman değiştirileceğini bilmek, hatalı veya bozuk bir yangın söndürücüyle ilgili aksilikleri önleyebilir. Sultanbeyli Yangın Tüpü Dolumu hizmetleri veren firmamız bu işi yaparken mevzuata uygun garantili ürünler kullanmaktadır.

Bir Yangın Söndürücünün Değiştirilmesi Gerektiğini Gösteren İşaretler

Basit bir görsel inceleme, hasar belirtilerini fark etmenin hızlı ve etkili bir yolu olabilir. Aşağıdaki durumlarda bir yangın söndürücü değiştirilmelidir:

  • Yangın söndürücü yanlışlıkla boşalmış/ daha öncesinde meydana gelmiş bir yangını söndürmek için kullanılmış,
  • Kontrol etiketi veya askı etiketi eksik,
  • Hortum veya meme çatlamış, yırtılmış veya pisliklerle tıkanmış,
  • Koldaki kilitleme pimi eksik veya açık,
  • Kol sallanıyor veya kırılıyor,
  • Korozyon veya pas görülüyor,
  • Sızıntı tespit edilmiş.

Sultanbeyli Yangın Tüpü Dolumu size hak ettiğiniz güvenli yeniden doldurma işlemini en son teknolojiyle donatılmış tesislerde siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Bir yangın söndürücünün iki koşulda yeniden doldurulması gerekir;

Birinci olarak yangın söndürücü kısmen de olsa kullanılmışsa, sonraki bir yangın senaryosu durumunda bu tüpler işe yaramaz. Bu nedenle, yangın söndürücülerin herhangi bir gecikme olmaksızın derhal yeniden doldurulması ve tekrar kullanıma hazır hale getirilmeleri son derece önemlidir.

İkinci olarak ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yangın söndürücülerin daha önce 4 yılda bir olan değiştirilme sürelerini her 2 yılda bir olarak zorunlu kılmıştır. Son kullanma tarihi geçmiş ve tarihten önce gerekli bakımları veya değiştirme işlemleri yapılmamış yangın tüpleri toplatılır ve sorumlular hakkında yasal işlem başlatılarak para cezaları uygulanır.

Yangın Tüpü Dolum Süreci

Söndürücü yeniden doldurma faaliyeti genellikle vasıfsız ve eğitimsiz kişiler tarafından oldukça tehlikeli bir ortamda gerçekleştirilir.

Çoğu durumda bu işi merdiven altı iş yerlerinde çok daha ucuz yapan firmalar tarafından yeniden doldurulması, yalnızca silindirin yeniden basınçlandırılması anlamına gelir. Söndürücünün hiçbir bileşeni aslında değiştirilmez. Veya lokal yedek parçalar ile sadece bozuk/fonksiyonel parçalar değiştirilir.

Çoğu durumda söndürme maddesi geri dönüştürülür. Doldurma, yerel/alt standart kuru tozu ile birçok kez yapılır. Son zamanlarda, bazı firmalar tarafından yangın söndürme maddesi olarak eklenen mermer tozunun yaygın kullanımı bildiriliyor.

Ortalama bir yangın tüpünün yeniden doldurma fiyatı yangın tüpünün boyutuna ve çeşidine göre değişebilmektedir. Firmamız verdiği hizmetleri uygun fiyatları ile işlem yapmaya gayret göstermektedir.

Sultanbeyli Yangın Tüpü Dolumu hizmetinden yararlanmanın önemli bir yararı, bizi yeniden doldurma için aradığınızda, işlevsel bir yangın söndürücü olmadan bekleme sürenizi asla artırmamamızdır bütün yeniden doldurma süreci en hızlı ve güvenli şekilde yapılarak sizlere geri dönüşümü sağlanır.

Bizim için Söndürücü Yeniden Doldurma, özel beceriler ve gerekli altyapı gerektirir. Bu nedenle tüm söndürücüleri yeniden doldurulmaları için özel üretim tesisimize sevk edip tüm yeniden dolum işlemlerimizi yerinde yapmaktayız. Yangın tüpü yenileme, yangın tüpü değişimi ve yangın tüpü dolumu işlemleriniz için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.Ara