Yangın Tesisat Vanaları

Yangın Tesisat Vanaları

Yangın tesisat vanaları yangın ekipmanları arasında en önemli parçalardan biridir. Adından da anlaşılacağı gibi yangın vanası, yangın boru hattı üzerinde doğrudan veya dolaylı olarak kesme ve açma amacıyla kullanılan bir vanadır. Yangın vanası geniş bir kullanım alanına sahiptir. Adı genellikle zemin için kullanılır, yangın anında su girişi için kullanılan vana için kullanılır. Bu ürünler 2″ veya 21/2″ ölçülerinde üretilmektedir.

Yangın vanası Yangın dolapları, zemin bağlantıları ve yangın tesisat hatlarında kullanılır. Kayıtlar itfaiyenin standartlarına uygun olarak yapılır. Yangın damperleri sipariş etmek ve bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Yangın tesisat vanaları, yangınla mücadele organizasyonu, yangınla mücadele sisteminin mekanik düzeneğindeki en önemli bileşenlerden biridir.

yangın tesisat vanaları

Yangınla mücadelede yaygın olarak tercih edilir ve görevlerini kusursuz bir şekilde yerine getirebilir. Yangın söndürme valfi olarak adlandırılır. Yangınla mücadele cihazının vazgeçilmez bir parçasıdır. Yangın anında suyun akmasını sağlar ve ekipmanın zarar görmesini engeller.

Yangın Tesisat Vana Ekipmanları Nelerdir?

İtfaiye Su Alma Ağzı (İtfaiye Su Alma Ağzı) yerde yangın dolabının yanında veya yangın merdiveni koridorunda su almak için kullanılır. Bağlantı tipi: diş (F x F) Yüzey: pirinç, krom kaplama Yangın suyu dolgusu İtfaiyenin sprinkler ve yangın dolabı kurulumlarına güç sağlamasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Siyam ikizleri de denir. Bağlantı tipi: diş (F x F) Boyutlar: 4” x 2 ½” x 2 ½” NPT Yüzey: pirinç Debimetre, yangın pompasının debisinin etiket değeri dahilinde olup olmadığını ve pompa eğrisinde akışı sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek için kullanılır.

Islak boru sisteminde, su akışının 4-10 gpm aralığında başlayacağını bildirmek için pedallı tip su akış alarm anahtarı kullanılır. Su akış anahtarı, su veya kapalı sprinkler ile köpüklü yangın söndürme sistemleri için kullanılır. Sadece ıslak boru sistemlerinde kullanılırlar. Alarm fonksiyonu üzerindeki kuru kontak nedeniyle yangın alarm panelinde görüntülenmektedir.

Yangın tesisat vanaları ve ekipmanları ile ilgili farklı bilgiler edinmek için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz. Alanında kendini kanıtlamış olan firmamız kaliteli ekipmanları ve alanında uzman kadrosu ile her türlü ihtiyacınıza yardımcı olmaktadır. Yangın tüpü dolumu ihtiyaçlarınızda da firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

Yangın Tesisat Vanaları Ne İşe Yaramaktadır?

Yangın anında, yangını durdurmak ve hasarı azaltmak için kullanılan ekipmanlar arasından yangın tesisat vanaları da gelmektedir. Bu sebeple yangın tesisat vanaları hakkında bazı teknik bilgilerin bilinmesinde fayda vardır.

Yangın vanası ile ilgili teknik bilgiler vananın kullanıldığı ortama, yangın vanasının cinsine ve yardımcı olduğu yangın söndürme sistemi mekanizmasında yapacağı işleme göre değişmektedir. Ancak uygulama alanı ile ilgili aşağıdaki bilgilerin mutlak surette karşılanması gerekmektedir. Yangın vanaları hakkında önemli uygulama bilgileri → Yangın vanası itfaiyenin ulaşabileceği yerde olmalı ve personelin yangına müdahale etmesine izin verilmelidir.

Yangın vanalarının kullanılması, insanların yaşadıkları iç ve dış ortamlarda olası yangınları kontrol altına almak için kullanıldığını insanlara bildirmelidir. Yangın anında su basıncını belirli bir ayarda tutmak veya gerektiğinde sabit tutmak için kullanılırlar. Bir yangın durumunda sistem basıncı sistemde ayarlanan set değerinin üzerine çıkmaya başladığında yangın vanası önemli bir görevi yerine getirecek ve fazla su basıncını tahliye edecektir.

Yangın Tesisat Vanaları Fiyatları

Yangın tesisat vanaları fiyatı değişiklik göstermektedir. Vananın çeşidine, özelliklerine, kullanım alanlarına bağlı olarak fiyatları değişebilmektedir. Yangın tesisat vanaları fiyatları ve yangın tüpü dolumu gibi işlemleriniz için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.Ara