Yangın Dolapları

Yangın Dolapları

Yangın dolabı, genel olarak duvara monte edilen, yangına karşı dayanıklı katlanmaz hortumları olan yangın söndürme için kullanılan bir ekipmandır. Yangın dolabı, pompa veya serbest boru hattından gelen basınçlı suyun yangın dolabın içinde bulunan hortumun ucuna kadar gelmesi ile oluşan bir sistemdir. Yangın dolapları veya yangın araç gereçleri barındıran bu dolap yangın hasarını azaltmasının yanı sıra yangını yok etmek amacıyla kullanılır.

Yangın sırasında kolay bir yere monte edilen yangın dolapları oluşan yangın felaketleri kısa sürede söndürerek hasarı azaltmış olur. Farklı çeşitlerde ve boyutlarda bulunun yangın dolapları genel olarak tüm kapalı alanlarda bulunması gerekmekte ve önerilmektedir.

yangın dolapları

Yangın dolapları çok fazla hasarı ortadan kaldırmak için önemlidir. Herhangi bir binanın içinde bulunan yangın dolabı yangının çıktığı binadaki yangının büyümesini önler ya da lokal bir yangınsa kontrol altına almasını ve ya söndürmesini sağlar.

Yangın dolapları yangın esnasında nasıl kullanması gerekir? Öncelikle yangın esnasında sakin olmalı yaşlı, hasta veya çocukları yangın yerinden uzak tutulmalıdır. Yangın dolabı üstünde bulunan kilidi çevirerek açmalı ve yuvarlak bir cisme sarılmış hortumu dolaptan çıkarılması gerekmektedir.

Hortum çıkarıldığı anda su patlaması ve ya herhangi bir sorun yaşanmaması için önceden hortumu eğrilip ve ya bükülmesini kontrol edilmesi gerekir. Yangının olduğu alana doğrultarak yangının boyutuna göre ayarlanmalıdır. Yangın esnasında daha yanıcı olan alanlarda yangın hortumu kullanılmalıdır. Çünkü önlenmediği takdirde daha tehlikeli noktaya gelebiliyor.

Bunun gibi durumlarda daha deneyimli bir eğitimden geçmek ve yangın sırasında kaliteli ve her olumsuzluklara karşı kaliteli bir yangın dolabına sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Dolabı Fiyatları

Toplu yaşam alanlara göre imalatı olan yangın dolapları çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Genellikle kırmızı renkte ve camlı ve camsız olarak çoğu kapalı alanlarda bulunmaktadır. Yangın dolabı çeşitli özelliklere sahip olmasından dolayı fiyat konusunda da değişiklikler olmaktadır. Çift ve tek kapılı, camlı ve camsız, malzeme özelliğine göre fiyat sınırlaması bulunmaktadır.

Yangına karşı dayanıklı ve paslanmaz boyası ve ya sızdırmazlık garantisi ile yapılan yangın dolabı oldukça uzun süreli kullanımı sağlamaktadır. TSE standartlarına uygun olarak üretilmiş yangın dolabı dekoratif olma özeliğinden dolayı fiyatında değişiklik göstermektedir.

Yangın dolabının kurulum alanlarına göre yapılmakta ayrıca karanlıkta dahi fark edilecek şeritlerle muhafaza edilmektedir. Kurulumu profesyonel biri tarafından yapılmasının yanı sıra nasıl kullanılacağına dair alanlarda bile profesyonel bir şekilde anlatılmaktadır. Özellikle yangın dolapları koşunda düzenli bakıma ve kurulumunu uzman kişiler ve firmalarla yapılması gerekmektedir.

Yangın dolap fiyatlarındaki değişiklerden biride montajın nasıl ve nereye yapılmasıdır. Hayati önem taşıyan yangın dolapların kurulumu ve kalitesi son derece önem arz etmektedir. Bütçeye uygun fiyat sunan firmamızdan yangın dolabını almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın dolapları hizmetlerimiz nelerdir?

Uzun süredir yangın dolabı sektöründe ülkenin her bölgesine sayısız hizmette bulunmaktayız. Olma ihtimali yüksek olan, yangın felaketlerine karşı önlemleri sizlere profesyonel ekiplerimizle birlikte sunuyoruz. Yapıların şekline ve konumlandıran alanlara göre mimari özelliklerle beraber en uygun şekilde sizlere sunuluyor.

Çoğu yerde yasal zorunluluğu olan yangın dolapların prosedürlere uygun olarak yaparak bulunduğunuz alanı daha güvenli hale getiriyoruz. Yangın esnasında hızlı erişim sağlayabileceğiniz bir alanda bulundurulmasının yanı sıra yangın esnasında her türlü malzemeyi bulundurmaktayız. Bunun dışında uzman saha çalışmalarımız sayesinde bulunduğunuz alanı analiz ederek doğru ürüne sahip olmanızı sağlamaktadır.

Sizde böyle sınırsız bir hizmete sahip olmak ve kuracağınız yangın dolabını kaliteli malzeme ve profesyonel ekiplerden oluşmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçerek en kısa sürede güvenilir bir alana kavuşturmasını sağlayabilirsiniz.Ara