Yangın Söndürme Hortumları

Yangın Söndürme Hortumları

Yangın söndürme hortumları herhangi bir yangın durumunda büyük öneme sahiptir. İster devlet ister özel olsun, kurum ve kuruluşlar iş sağlığı ve güvenliği konusunda oldukça hassastır. Deprem, sel, yangın gibi afetlere karşı önleyici tedbirler alınmalıdır.

Bu kurum ve kuruluşlar çeşitli olası kazalara ve doğal afetlere karşı birçok önlem almıştır. Bu sayede kurum ve kuruluşlar kendilerini ekonomik kayıplardan ve çalışanlarının sağlıklarından koruyabilirler. Yangın afetlerden biridir, bu nedenle birçok önlem alınmıştır.

yangın söndürme hortumları

Hepimizin bildiği gibi bu önlemlerden en önemlisi yangın hortumudur. Yangın çıkması durumunda mutlaka bulmalısınız. Bu araç sayesinde olası yangınlara müdahale daha kolay ve hızlı hale geliyor. Yangın hortumları, kendini yangından korumak isteyen herkes tarafından sağlanmalıdır. Yangın durumunda yangın söndürme hortumları çok önemlidir. Yangın söndürme hortumlarına kolaylıkla sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Söndürme Hortumları

Yangın söndürme hortumu yangın anında çok önemlidir. Çünkü yangının yayılmaması için itfaiyenin gelmesinden hemen önce müdahale edebilmek çok önemlidir. Birçok yangın, gerekli ilk müdahale ile zamanında kontrol edilemediği için büyük ekonomik kayıplara ve daha da kötüsü can kayıplarına neden olmaktadır.

Yangın söndürme hortumunun birden fazla işlevi vardır. Yangın söndürme hortumu, yangın dolabının içinde ve dışında kullanılabilir. Yangın hortumu, yangın durumunda en önemli araçlardan biridir. Yangın hortumu balıksırtı örgü kumaş şeklinde üretilmektedir. Kauçuk kaplı iç astar ve dokuma dış kumaş tabakası şeklinde üretilirler.

Yangın söndürme hortumu -20 derecelik düşük bir sıcaklığa dayanabilir. Yangın hortumları da ısıya dayanıklıdır ve yangın dolapları için uygundur. Yangın söndürme hortumlarının kalitesi oldukça önem taşımaktadır. En kaliteli ve güvenilir yangın söndürme hortumları için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Yangın Söndürme Hortumları Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

İşyerinde çalışanlar, özellikle yangın anında müdahale edecek olanlar, yangın söndürme hortumlarının kullanım talimatlarını okumalı ve iyice incelemelidir. Yangın söndürme hortumunun boyutu da farklıdır.

50 metre yangın söndürme hortumu, 60 metre yangın söndürme hortumu veya 100 metre yangın söndürme hortumu bulunmaktadır. 50 metrelik yangın hortumu, en popüler yangın hortumu boyutlarından biridir. Yangın hortumlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Kumaş yangın hortumları, plastik yangın hortumları ve düz yangın hortumları bu tiplerden bazılarıdır.

Kullanıcılar kullanım alanlarına göre bu tipler arasından seçim yaparlar. Yangın hortumu yangın dolabına göre üretilmekte olup haricen kullanıma da uygundur. Bu nedenle kullanım alanınızı belirlemeniz ve buna göre ölçü seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Kendi ihtiyacınıza ve kullanımınıza en uygun olan yangın söndürme hortumlarına sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Söndürme Hortumları Fiyatları

Yangın söndürme hortumları sağlam ve dayanıklıdır. UV ve ısıya dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Ağır hava koşullarından etkilenmezler. Aynı zamanda yangın söndürme hortumlarının kullanımı da oldukça uygundur. Yangın hortumları iş sağlığı ve güvenliği ürünleri olup, muhafaza edilmesi ve gerektiğinde kullanılması gerekmektedir.

Belirli bir kat ve belirli bir ölçeği aşan binalarda yangın hortumu kullanılması kanun gereğidir. Hastaneler, işyerleri, dükkanlar, fırınlar, karakollar, okullar, fabrikalar, devlet daireleri ve özel kuruluşlar bu şarta dahildir. Özellikle yangın riski olan yerlerde mutlaka yangın söndürücü ve hortumu bulundurulmalıdır.

Yangının maliyeti ve manevi zararı düşünüldüğünde yangın hortumu fiyatı oldukça uygundur. Yangın söndürme hortumları fiyatları değişkenlik göstermektedir. Yangın söndürme hortumunun uzunluğuna, çeşidine, kalitesine bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Yaşam ve sağlık için vazgeçilmez olan bu ürünler aynı zamanda uygun fiyatlarla kullanıcılara yardımcı olmaktadır.Ara