Foam Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları

Foam Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları

Foam köpüklü yangın söndürme cihazları, su ile söndürülmesi mümkün olmayan yangınlar için kullanılan bir yangın söndürme sistemidir. Özellikle yanıcı parlayıcı sıvı bulundurulan yerlerde yangın meydana geldiği zaman en etkili söndürme sistemi olarak köpüklü yangın söndürme sistemi kullanılmaktadır.

Foam köpüklü yangın söndürme cihazları, köpüklü sprintler sistem nozulları, köpük jeneratörleri, köpük monitörleri, köpük konsantrasyonları, köpük ajanları ve köpük su solüsyonlar köpüklü yangın söndürme sistemleri arasında sayılmaktadır.

foam köpüklü yangın söndürme cihazları

Buson yangın sistemleri tarafından sunulabilen bu köpüklü söndürme sistemleri içerisinde yer alan foam köpüklü yangın söndürme cihazları sayesinde yanıcı parlayıcı yangın alanları etkili bir biçimde söndürülerek yangınlar kontrol altına alınabilmektedir.

Yangın ve Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın her dönemde en büyük felaketleri de beraberinde getiren, büyük kaosların yaşandığı bir trajedidir. Mal mülk kaybı ciddi bir sorun olmamasına rağmen bir çok ailenin hayatına darbe vurabilecek olumsuzluklar yaşatma gücüne sahip bir olay olarak kendini göstermektedir.

Ama çok daha önemlisi ve kötüsü yangınlar can alabilecek kadar ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle neresi olursa olsun, yangının yıkıcı gücüne karşı gelebilmek için mutlaka yangın söndürme cihazlarının temin edilerek, insanların yaygın olarak bulunduğu alanlara yerleştirilmesi gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki tedbirli davranmak ve can güvenliğini tehdit edebilecek tüm durumlara mahal vermeyecek çalışmalar sürdürmek sizleri telafisi olamayacak felaketler kurtarabilecektir

Özellikle yanıcı parlayıcı maddelerin yoğun olarak bulunduğu işletmelerde kullanılması zorunlu olan yangın söndürme sistemlerinden foam köpüklü yangın söndürme cihazları bu tarz yerlerde kesinlikle bulundurulmalıdır.

Tedbirli davranmak çoğu zaman can ve mal kaybının yaşanmasına engel olmaktadır. Bu nedenle özellikle yangının önüne geçebilmek için yangın çıkmadan önce ya da çıktığı anda en hızlı müdahale ile yangını kontrol altına alabilmek için her ortamda kesinlikle yangın söndürücü cihazlar bulundurmak gerekmektedir.

Foam Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları

Foam köpüklü yangın söndürme cihazları, yanıcı parlayıcı sıvı depoları, uçak ve helikopter hangarları, katı atık tesisleri, tank sahaları, kimyasal madde bulunan tanklar, akaryakıt istasyonları, ilaç, boya ve gıda fabrikaları gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca foam köpüklü yangın söndürme cihazları, alkol, nafta, keton, tutkal, eter, benzin, boya, jet yakıtları, ham petrol bulunan tesislerdeki alanlarda yangın ihtimallerine karşı bulundurulmaktadır.

Basınçlı su ile karıştırılan foam, kimyasal içeren bir bileşik maddedir. Karışım yangın üzerine sıkıldığında yangınlı bölgeyi tamamen kaplar ve hava ile temas tamamen kesilir ve köpükte var olan soğutma özelliği sayesinde yangın anında sönecektir. Çok etkili bir yangın söndürme sistemi olarak kullanılan söndürücü Buson yangın sistemleri tarafından hazırlanıp satışa sunulmaktadır.

Foam köpüklü yangın söndürme cihazları, gövde sıvama şeklindeki metot kullanılarak imal edilmektedir. İç kısmında özel plastikler döşenmiştir. Sürekli basınçlı sistemde çalıştırılmaktadır. İçeriğinde ise elektrostatik toz boya maddesi bulunmaktadır.

Elektrikli yangınlarda kullanılamayan köpüklü yangın söndürme sistemleri, A ve B sınıfı yangın risklerinin bulunduğu ortamlar için oluşturulmuştur. Yüzeyi kaplayarak oksijenin kesilmesi şeklinde yangına son verebilen bu söndürme sistemi ayrıca ahşap, ağaç, kâğıt depolanan alanlarda ve kolonya üretimi yapılan alanlarda da kullanılmaktadır.

Köpüklü Yangın Söndürme Ücretleri

Foam köpüklü yangın söndürme cihazları ve tüm köpüklü yangın söndürme cihazlarının imal edildiği Buson yangın sistemleri tarafından tüm müşterilerine en uygun ücretler sunulmaktadır.

Garantili ve kaliteli hizmetler ile dünya standartlarındaki profesyonelliği sunabildiğimiz işletmemiz tarafından oluşturulan yangın sistemlerinin tümüne en ekonomik şekillerde sahip olabilmeniz için imkanları sunmaktayız.

Foam köpüklü yangın söndürme cihazları, yangın söndürme üzerine üretilen tüm sistem ve cihazlar ve yangın söndürme tüpü dolumu için işletmemiz ile iletişime geçebilirsiniz.Ara