Novec 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemi

Novec 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemi

NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri içerisinde kullanılan NOVEC gazı, temel yapısı içerisinde karbon elementinin yer aldığı yangın söndürücü özelliği olan gazlardandır. NOVEC 1230 yangın söndürücü gazı iki özelliğinden dolayı önem kazanmaktadır.

NOVEC 1230 avantajlı ilk özelliği yapısında karbon elementi taşıması, ikincisi ise NOVEC 1230 içerisindeki sıvının, yangının ısısını absorbe ederek söndürmesidir. Alevlerin ısısını emer ve yayılmasını önler, bu durum yangının söndürülmesine hız kazandırır.

novec 1230 yangın söndürme sistemleri

Yangın başladığı andan itibaren çok kısa bir sürede yayıldığı için, NOVEC 1230’un bu özelliği büyük avantaj sağlamaktadır. Yangına erken müdahale can kaybını önlediği gibi oluşacak hasarı da azaltacaktır. NOVEC 1230 gazı Halon 1301’e alternatif olarak üretilmiştir.

Çünkü Halon gazı ozon tabakasına zarar veren bir maddedir. NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri ile daha güvenli bir yaşam için Buson Yangın Söndürme olarak yanınızdayız. Profesyonel danışmanlığımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

NOVEC 1230 gazı, azot gazı ile beraber 25, 42 veya 50 Bar basınçlarda olacak şekilde kullanılmaktadır. Çevre dostu olan NOVEC 1230 gazı, kişiler tarafından da solunabilir ve zararlı değildir. Ortamdaki oksijen miktarına etki etmez. 10 saniye kadar kısa bir sürede ortama yayılır ve yangının yayılmasına engeller.

Ortama püskürtüldükten sonra leke, iz veya atık bırakmadığından, temizlik gerektirmez. Patlama diski kolaylıkla açılır ve hızlı bir şekilde sonuç verir. Çevreye ve kişilere zarar vermemesi, yangın anında etkili ve hızlı sonuç vermesi sebebi ile en çok tercih edilen yangın söndürme sistemlerindendir


NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri
tek ve çok silindirli olarak üretilirler. İçerisindeki gaz miktarı az olduğu için hacim olarak az yer kaplar ve kolay saklanabilir. Bu yangın söndürme sistemleri merkezi ve modüler olarak iki şekildedir.

Merkezi sistemde, korunması gereken yere yakın olarak silindir bankaları halinde, modüler sistemde ise silindir halinde olması gereken konuma yerleştirilir. NOVEC 1230’un kaynama noktası yüksektir. Oda sıcaklığında sıvı halde bulunur. Bu özelliği sayesinde basınç uygulamadan sıvı halde taşınması kolayca gerçekleştirilir.

Tüm gazlı sistemlerde olduğu gibi NOVEC 1230 gazının da kurulumdan hemen sonra sızdırmazlık testi ve gerekli bakımları yapılmalıdır. Yangın söndürme sistemlerinde uzman ve deneyimli bir hizmet almak için Buson Yangın Söndürme firmamız ile irtibat kurmanızı öneririz.

NOVEC 1230 Gaz Dolumu ve Fiyatları

NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri uluslararası standart kurallarına göre elde edildiği için güvenilir sistemlerdir. NOVEC 1230 gazının elde edilmesi kolay olduğundan maliyeti düşüktür ve bu yangın söndürme sistemlerinin montajı ve gaz dolum işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Buson Yangın Söndürme olarak yangın söndürme sektöründeki yenilikleri birebir takip etmekteyiz. Her geçen gün kendimizi geliştirerek müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Yangın söndürme sistemlerimizden biri olan NOVEC 1230, atmosfere zarar vermeyen, uygulandığı yerlerde temizleme işlemi gerektirmeyen temiz gazlı sistemlerdir. Oda sıcaklığında sıvı fazda olması taşınmasını kolaylaştırır.

Kullanılma durumunda yeniden gaz faza getirilip yangın söndürmedeki etkisi arttırılır. Atmosfere zarar vermediği gibi ortamda kişiler tarafından solunması durumunda problem teşkil etmemektedir. Sıraladığımız tüm avantajlarından dolayı tercih edilme oranı yüksek olan yangın söndürme sisteminin kurulumu ya da dolum işlemini gerçekleştirmek için alanında uzman olan firmamız sizlere danışmanlık etmekten mutluluk duyar.

NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri fiyatları ile ilgili detay bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Buson Yangın Söndürme olarak müşterilerimize güvenli bir yaşam diliyor ve yangın sistemlerimizin tümü ile size hizmet sunmayı bekliyoruz.Ara