FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri, insanların yaşam alanı olan ve elektrik ve elektronik cihazların yoğun olarak bulunduğu yerlerde kullanılan yangın söndürme sistemidir. FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri, bilgisayar odaları, proses kontrol odaları, telekomünikasyon tesis alanları, kasalar, arşivler, müzeler, sanat galerileri, kütüphaneler, binalar gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca jeneratör bölümleri, sıvı depoları, disket ve disk gibi depolama alanları gibi yerlerde de kullanımı yapılmaktadır.FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri ısının emilmesi ve alevlerin sönmesi sıralamasıyla ilerleyerek yangın sonrası hasarları en aza indirmeyi hedeflemektedir. Bu sayede kayıplar önlenecektir ve zaman kaybı yaşanmayacaktır.

fm200 gazlı yangın söndürme sistemleri

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Çalışma Şekli Nasıldır?

FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri, yangın algılayıcı sensorun yangını fark etmesi ile 8 saniyelik sürede ateşleyiciyi hazırlayarak püskürtme sisteminin devreye girmesi şeklinde çalışan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde alevin havayla temasının önlenmesi hedeflenir ve bu sayede yangın büyümeden kontrol altına alınabilmektedir.

Tüp içerisindeki basınç açığa çıkarılarak yangına müdahale şeklinde devam eden süreç gazın tamamen boşaltılması ve ortamın emniyete alınması ile son bulmaktadır.

FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri, apartman, iş yerleri, depolar gibi alanlarda otomatik yangın söndürme prensibi ile oluşturulmuş bir sistemdir. Bu sistem sayesinde yangınlar başlamadan kontrol altına alındığı için can ve mal güvenliği sağlanmış olacağından Buson yangın sistemleri tarafın oluşturulup sunulan bu yangın söndürme sisteminin kullanılması son derece önem taşımaktadır.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Bakımı

FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri periyodik bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Sistem üzerindeki basınç ölçeklerinin, gazların yenilenmesinin ve eksikliklerin sürekli olarak giderilmesi işlemlerinin yapılması son derece önemlidir.

Yangına müdahale etme durumu gerçekleşmemiş olsa dahi gazların yenilenme süreleri kontrol edilerek, zamanında yenileme işlemlerinin yapılması son derece önemlidir. Teknik çalışanlar eşliğinde bakım çalışması zorunlu olan gazlı söndürme sistemlerinin rutin bakımlarının yapılmadığı durumlarda ciddi cezalar uygulanmaktadır.

Böylede olması zorunluluktur. Çünkü bakımı yapılmayan söndürme sistemi meydana gelebilecek bir yangında mal ve can kaybına sebebiyet verebilmektedir. Telafisi olmayacak kayıplar yaşamamak için Buson yangın sistemleri tarafından kurulan ve bakımları yapılan FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri mutlaka temin edin!

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri, saydam renkte olan ve yangına müdahale edildikten sonra etrafta renk bırakmayan bir gazlı yangın söndürme sistemidir. Dumanı engelleye yardımcı olan, yangının dağılmasını sağlayan ve en önemlisi insanların boğulma tehlikesini ortadan kaldıran bu sistem hem güvenli hem de yangına anında müdahale imkânı sunduğu için en çok tercih edilen yangın söndürme sistemlerindendir.

Alanında uzman teknik personel, kaliteli ürün ve sistemlerin sunulduğu ve müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan Buson yangın sistemleri ile iletişime geçerek firmamızın ürün ve hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Fiyatları

FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri en uygun fiyatı ile sizlere sunulmaktadır. Yangın can ve mal kayıplarına neden olan ve dolayısıyla çok büyük yıkımlar getiren bir felakettir.Bu nedenle Buson yangın sistemleri tarafından kurulacak olan yangın söndürme sistemleri sayesinde ileride oluşabilecek büyük mal kayıplarına maruz kalmamak için yangın sistemlerini satın almanız ekonomik yararlar elde etmenize katkı sağlayacaktır.

Zaten tüm müşterilerimizi en ekonomik şekillerde sunulan ve en kaliteli hizmetlerden faydalandırmaktayız.Dünya standartlarındaki kaliteyi sunduğumuz yangın sistemleri ve yangın söndürme tüpü dolumu için  Buson yangın sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.Ara