Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri

Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri

Sprinkler yangın söndürme sistemleri, yangını söndürme işlemini püskürterek gerçekleştirir. Püskürtme işlemi için nozul veya sprinkler denilen özel uçlar kullanılır. Sabit bir noktadan söndürücü malzeme geniş bir alana yayılarak alevlere müdahale edilir.

Sprinkler yangın söndürme sistemleri, oldukça yararlı bir sistemdir. Çünkü anında alevi fark edip hızlı bir şekilde söndürme özelliği aktiftir. Böylece büyük kayıpların önüne geçilmiş olur. Püskürtülen söndürücü; likit özellikte su vb. malzemelerdir. Bu sisteme farklı isimler verilmektedir. Mesela, yağmurlama veya sulu sistemi. Bu sistem, el ile yapılan müdahalelere göre daha başarılıdır.

sprinkler yangın söndürme sistemleri

Bu sistem özellikle A tipi ve C tipi yangınlar için idealdir. Ayrıca çok katlı ve geniş mekanlar için oldukça pratik bir çözümdür. Ortamda maddi kayıplar en aza indirilecektir. Bu sistem firmamız tarafından uzman ekipler tarafından gerekli analizler yapıldıktan sonra kurulmaktadır.

Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Tavana yeterli sayıda ve büyüklükte yerleştirilen sprinkler, hiçbir ölü açı bırakmadan etki eder. Alevlerin yaydığı yüksek ısıyı algılar algılamaz devreye giren bir sistemdir. Kurum ve kuruluşların yangın felaketi ile iş yerlerinin veya ürünlerinin zarar görmesi tehdidine karşı sıkça tercih etmektedir. Yangın fark edilene kadar alevler her tarafı sarar.

Eğer firmamızın sunduğu yeni sistem ile tanışmadıysanız bu durum maalesef kaçınılmazdır. Sistem, duman veya alevin sıcaklığını algılayıp büyümeden sonlandırır. Böylece etrafı devasa alevlere teslim etmeden kurtarır.

Aynı zamanda ortamda uyarı sesleri ile insanların bilgilendirilmesi sağlanır. Bütün bunları gerçekleştiren sistem doğru çalıştığının göstergesidir. Alevler kadar dumanlara da müdahale edilmektedir.

Şöyle ki, püskürtülen söndürücü madde dumanların ortamda dağılmasına engel olarak insanların sağlıklı bir şekilde ortamdan tahliyesini sağlar. Sprinkler Yangın Söndürme Sistemleri, içeriye girecek olan itfaiye ekibinin rahat çalışmasını da sağlar.

Yağmurlama Sisteminin Zorunluluğu

Gelişen teknoloji, insanların yaşam kalitesine de yansımaktadır. Yaşadıkları evler, çalışma ortamları, alışveriş mekanları gibi her alanda teknolojinin sağladığı bir kolaylıkla karşılaşılmaktadır.

Bunlardan birisi de yağmurlama sistemidir. Yeni yapılan konutlar, binalar, hastaneler için özel oluşturulan mevzuat bulunmaktadır. Yangın merdivenleri her bina da bulundurulmak bir zorunluluksa yangın söndürme sistemleri de tıpkı böyle bir zorunluluk kapsamındadır. Sprinkler sistemi şu durumlar için mecburi olmaktadır;

  • 31 m ve daha yüksek ofisler
  • 62 m ve daha yüksek binalar
  • Çok katlı kapalı otoparklar
  • Yatak kapasitesi 200’den fazla olan otelcilik hizmeti veren konaklama mekanları
  • 2000 m2 ve daha fazla kullanım alanı olan iş yerleri

Yukarıdaki maddeler dışında okul, hastane, alışveriş merkezi, eğlence mekanları gibi yerlerde bu sistemi mutlaka bundurmak zorundadır.

Sprinkler Sistem Fiyatı

Firmamızın tecrübeli mühendisleri tarafından gerekli teknik özellikleri taşıyan sistemin fiyatı, rakip markalara oranla daha uygundur. Üstelik ürünlerimiz satış sonrası destek servisi ve garanti kapsamındadır. Kurulum sonrasında bakım ve onarım çalışmalarının da düzenli olarak yapılması hem sistemin düzgün çalışmasını sağlar hem de sistemin ömrünü uzatır.

Yangın esnasında bir aksaklık yaşanmaması için sistemin bakım ve onarım zamanlarını aksatmamak gerekir. Sprinkler sistem fiyatları ile güncel teklif almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Kaliteli ve güvenilir bir sistem için ödenen her ücret önlediği yangın faciasına değmektedir. Ayrıca kurtarılan ürün ve insanların hayatları da paha biçilemezdir. Firmamız, piyasadaki sert rekabete rağmen müşterilerine her zaman daha ılıman fiyat politikası ve ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Sistem hakkında bilinmesi gereken ne varsa (sistemin çalışması, yangın esnasında boşaltma, kurtarma, söndürme gibi konular)sistem kurumları esnasında gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Sprinkler sistem hakkında merak ettiğiniz her şeyi web adresimizde bulabilirsiniz. Eğer Sprinkler sistemi almaya karar verdiyseniz uzman ekibimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.Ara