Argon Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Argon Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın her yaşanılan dönemde canlıların hayatında olabilecek felaket türlerinden bir tanesidir. Yangını çıktığı anda durdurabilmek büyümesini engelleyerek canlıların hayatını ve sağlığını etkilemeden bitirmek yangın söndürme sistemlerinin etkili çalışması ile mümkündür.

Günümüzde gelişen teknolojilerle birlikte birçok farklı yangın söndürme sistemi üretilmektedir. İşyerlerinde ve kurumlarda bulunduğu sektörün risk durumuna göre kurulması gereken bu sistemlerden biri de argon gazlı yangın söndürme sistemleri olmaktadır. Firmamız Buson Yangın olarak her sektöre uygun yangın söndürme ekipmanları satışı ve bunların düzenli bakımı alanında faaliyet göstermekteyiz.

argon gazlı yangın söndürme sistemleri

Argon Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Özellikleri

Bu yangın söndürme sistemleri birçok farklı özelliğe sahiptir. Argon gazlı yangın söndürme sistemleri için genel özellikler şu şekildedir.

  • Argon gazı atmosferde direkt olarak bulunabilecek olan bir gaz çeşididir. Bu nedenle çevre dostu olarak bilinirler. Ozon tabakasına herhangi bir zararı bulunmamaktadır.
  • Argon gazının söndürücü etkisi ortamda o an bulunan oksijeni azaltma yöntemi ile söndürme yoluna gitmektedir.
  • Argon gazlı sistemler söndürme esnasında etrafta kalıntı bırakmadığından temiz söndürücüler sınıfına girmektedir. Sonrasında temizlik işlemleri gerektirmeyecek sistemlerdendir.
  • Argon gazlı söndürücüler renksiz ve kokusuz sınıfındandır.
  • İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır.
  • Yönlendirme mekanizmaları sayesinde eş zamanlı olarak birden fazla yerde çıkan yangına müdahale edilebilmektedir.
  • İçeriği nedeniyle uygun maliyetli dolum olanaklarına sahiptir.

Firmamız argon gazlı yangın söndürme sistemleri için hem satış hem de bakım hizmetleri vermektedir. Firmamız tarafından verilen eğitimler ile sistemin kullanılmasına dair bilgiler tarafınızca paylaşılmaktadır.

Argon Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları

Yangın esnasında ortamda bulunan oksijenin azaltılmasına yardımcı olarak söndürme işlemlerini sağlayan bu sistemler hem temiz içeriği hem de doğaya zararlı olmaması nedeni ile çokça tercih edilmektedir.

Özellikle kalabalık olmaya müsait yerlerde tercih edilen bu sistemlerin kurulumu ve doldurulmasının da kolay olması sebebiyle tercih sebeplerinden biri olmaktadır.

Argon Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri kullanım alanları santraller, büyük inşaat proje sahaları, malzeme depoları, arşiv odaları, müzeler endüstriyel yapılar gibi pek çok alanda tercih edilebilmektedir. Firmamız hem sistem kurulumlarında hem de argon gazı dolum işlemlerinde hizmet veren bir firmadır.

Dolum işlemleri esnasında mevzuatlara uygun dolum gerçekleştiren firmamız aynı zamanda yangın söndürme sistemlerinin bakım hizmetini de vermektedir. Yangın söndürme sistemlerinin bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Olası bir yangın durumunda bu sistemlerin efektif çalışması hem mal hem de can güvenliğimizin korunması için elzemdir.

Bu nedenle sistem bakımlarının yaptırıldığı firmaların özenle seçilmesi gerekmektedir. Firmamız uzun yıllardır yangın ekipmanları ve sistemleri satışı ve bakımı alanında faaliyet göstermektedir. Eğitimli personelleri ve kaliteli malzemelerle üretilmiş ekipmanları ile uygun ve güvenilir hizmet vermektedir.

Argon Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Fiyatları

Argon gazlı yangın söndürme sistemleri fiyatları çeşitli faktörlere göre değişim gösterebilmektedir. Bu sistemin dolum fiyatları içeriğinde bulunan gazların çok çeşitli olmaması sebebiyle diğer sistemlerden daha uygun olabilmektedir.

Firmamız yangın söndürme sistemlerinde uyguladığı fiyatlarda uygun fiyat aralıkları belirlemekte kullanıcılarına ödeme konusunda seçenekler sunmaktadır.  Yangın söndürme sistemlerini satın aldığınız firmaların alanında uzman ve deneyimli olmaları olası yangınlarda sistemlerin verimli bir şekilde kullanılabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Bu nedenle bu tarz sistemleri satın almadan önce firmanın deneyimini mutlaka araştırmalısınız. Firmamız uzun yıllardır vermiş olduğu hizmetler ve kurulumlarla bu sektörde bilinen firmalar arasındadır.Ara