Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Buson yangın olarak, uzman mühendis ve de teknik kadromuz ile geliştirmiş olduğumuz yangın söndürme sistemlerimizi taşımış olduğumuz sorumluluk bilinci ile hayatın büyük önem gerektiren tüm alanlarında uygulayıp, uzun yılları aşan tecrübemiz ve bilgi birikimimiz ile sizleri ve değerlerinizi layığıyla korumaktan büyük gurur duyuyoruz.

Buson yangın, yüksek teknoloji ve de kalite sahibi hizmeti ile sizlerle uzun süren ilişkiler kurmayı hedefleyerek, tamamen memnuniyet ilkesini benimser. Köpüklü yangın söndürme sistemi; yanabilen sıvı halde bulunan kimyasalların veya yakıtların söndürülmesi esnasında kullanılmaktadır. Protein, sentetik bazlı, alkole dayanıklı olan ve film oluşturuculu köpük çeşitleri; kimyasallarına göre değişkenlik gösterir.

köpüklü yangın söndürme sistemleri

Otomatik dizayn edilebildiği gibi manuel de oluşturulabilen bu köpüklü yangın söndürme sistemleri; yanıcı yere anında müdahale sağlayarak yangının hızlanıp büyümesini engeller.

Köpüğün genel anlamıyla yaygın şekilde kullanıldığı alanlar;
Köpüklü yangın dolabı, Köpük jeneratörü, Tank yangın söndürme sistemi ve Köpüklü monitor sistemi, gibi alanlar olmaktadır. Firmamız bu hizmetleri sağlarken uygun fiyatı yüksek kaliteye vermektedir. Uygun fiyatları sağlarken kalitesinden asla ödün vermeden yoluna devam eden Buson Yangın firması sizlerden gelen olumlu geri dönüşlerle yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Etkili olan bir söndürme etkisine sahip olan Köpüklü yangın söndürme sistemlerinin özellikleri ise şöyledir: Alev ile yakıt yüzeyini ayırır, Oksijenle yakıt buharının bir araya gelmesini engeller, Yakıt üzeri ya da çevresinde bulunan metal yüzeylerin soğumasına yardım eder, Yakıt üzerinde ortaya çıkan buharlaşmanın önüne geçer.

Yangın köpüğünün etkili olduğu diğer yangın türleri de şunlardır: Jet yakıtı yangını, Ham petrol yangını, Benzin yangını, Gazolin yangını, Nafta yangını, Fuel oil yangını, Ketonlarda ortaya çıkan yangınlar, Etherlerde ortaya çıkan yangınlar, Alkollerde ortaya çıkan yangın ve Esterlerde ortaya çıkan yangınlar.

Köpüklü Yangın Söndürücü Nerede Kullanılır?

Köpüklü söndürme işlemi hidrokarbon yangınları ve de  Solvent yangın türünde çok etkilidir.Kullanım alanı da çokça geniş olan köpüklü söndürme sistemleri genellikle; depoda, boya imalathanesinde, tersanede, kimyasal madde üretimi yapılan ve depolanan tesislerde, yakıtların yükleme- boşaltma yapmış olduğu istasyonlarda, yanıcı-parlayıcı sıvıların depolanmış olduğu alanlarda, iskelede, petrol rafinerisinde, yat limanlarında, anıcı -parlayıcı sıvıların dolum alanlarında, uçak ve helikopterin hangarlarında ve de buna benzer alanlarda da tercih edilmektedir.

Hızlı ve etkili olan doğru müdahale ve hızla kontrolü alma özelliği sebebi ile; yanıcı yüzeye çok kısa bir sürede etki eder ve de olası olacak büyük yangınların önüne geçer.

Özelikle de petrol rafinerilerinde, uçak ve de helikopter hangarlarında, tersanede, iskelede, yakıt dolum ve depolama tesisinde çok yaygın kullanılan köpüklü söndürme sistemleri; basınçlı su ile köpüğün birleşmesi ile az yoğunlukta olan ve yatay ve de düşey yüzeye yapışma özelliklerine sahip şekildeki köpük maddenin yanan bölgenin üstünü kaplamasını sağlayan sistemdir. Köpüklü yangın sistemleri patlayıcı özelliğe sahip olan gazların açığa çıkmasını da engellemektedir.

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Fiyatları

Köpüklü söndürme sistemleri yanıcı -sıvı kimyasalın söndürülmesi işleminde kullanılmaktadır. Köpüklü söndürme sistemleri alanına bakılarak değişik tarzda boşaltma ekipmanları kullanıp dağıtım tesisatının tasarlanan otomatik ya da manuel olarak kullanılabilen bir sistemdir.

Köpüklü söndürme sistemleri; yakıt ile oksijenin bir araya gelmesini yok ederek, yakıt üzerindeki buharlaşmayı engelleyip, yakıt yüzeyi ve de alevi ayırarak, yakıt yüzeyini ve de çevresindeki yüzeyleri soğutur. Köpüklü söndürme sistemleri özelliklerine göre; protein, sentetik bazlı, film oluşturuculu, alkole dayanıklı köpük çeşitleri şeklinde çeşitlendirilebilir.

Bizi arayın ve de uygun fiyatlı hizmetlerimizden faydalanın. Yangından korunma alanında neler yapabileceğimizi hemen görün. Problemsiz bir hizmetin ve de güvenin garantisini veriyoruz.Ara