Su Sisi Yangın Söndürme Sistemleri

Su Sisi Yangın Söndürme Sistemleri

Su sisi yangın söndürme sistemleri hem dünyada hem de Türkiye’de kullanım alanları artan bir yangın söndürme sistemidir. Bu sistem içerisinde su sisi kullanılarak alevlerin ve dumanların üzerine sis gibi çökme ve yangını yani ateşi etkisiz hale getirme söz konusudur.

Yangın, maddi ve manevi olarak canlılara zarar verir. Yangınları söndürme amacında dumanların yükselmesi ve yayılmasının engellenmesi ilk amaçlardan biridir. Böylelikle duman ve ateş yayılmaz etraftaki diğer canlıların da etkilenmesi önlenir.

su sisi yangın söndürme sistemleri

Su sisi, tıpkı sis gibi yangını kaplar ve kısa sürede yangının etkisini ciddi oranda azaltır. Ateş yükselmez, ateşin hava ile teması engellenir ardından can ve mal kayıpları engellenmiş olur.

Su sisi yangın söndürme sistemleri düşük basınçlı ya da yüksek basınçlı olarak iki farklı sistem şeklinde mevcuttur. Bu sistemler maliyet açısından o kadar uygundur ki binalarda en çok kullanılmaya başlanan yangın söndürme sistemleridir. Ayrıca görünüm olarak da tasarımı son derece iyidir. Su sisi yangın söndürme cihazlarının fiyatları oldukça uygun bir şekilde firmamız tarafından satılmaktadır.

Su Sisi Yangın Söndürme Cihazları

Su sisi yangın söndürme cihazları ile alevlerin yeniden artması ya da halk dilinde palazlanması engellenir. Bu cihazlar ortamdaki nemi arttırmaya yardımcı olur. Basınçlı yapılan su ile yapılan el ile yapılan müdahalelerin tersine su sisi yangın söndürme sistemleri yangın çıkan ortamda bulunan masa, dolap, elektronik eşya, perde, kapı vb. Hassas eşyaların zarar görmesini de engellenmektedir.

Su Sisi Yangın Söndürme Sistemleri

Binalarda bu yeni ve teknolojik cihazlardan faydalanmak isteyen kullanıcılar su sisinin yangında gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak etmektedir. Bu cihazlar yangın başladığı andan itibaren yangın çıkan ortamda yükselen ısının emilmesini ve buharlaşmasını sağlar. Sıcaklığın düşmesine yardımcı olan bu sistemler ile ortam ısısı 850C ‘den 60 C’ye kadar ısı düşüklükleri sağlanır. Böylelikle yangının kısa sürede kontrol altına sağlanması gerçekleştirilir.

Su sisi yangın söndürme sistemleri içerisinde bulunan tanecikler 1750 kat genleşme gösterir. Oksijenin uzaklaşmasına yardımcı olur. Ortamda bulunan alevlerin yükselmesini kısa sürede engeller. Yangınların büyümesinde en büyük sebep oksijen ile ateşin temas etmesidir. Bu cihazlar ile oksijen ve ateşin teması engellenir. Ve yangına müdahale profesyonel bir şekilde yapılmış olur.

Su Sisi Yangın Söndürme Nasıl Çalışır?

Su sisi yangın söndürme içerisinde pasif halde bulunan tanecikler yangın ile birlikte harekete geçerler. İlk başlarda su taneleri borulardan çıkışa doğru çok hızlı bir şekilde geçerler. Burada bir su nozulu bulunmaktadır.

Bu nozul sayesinde su sisi dairesel hareketler ile tıpkı yağmurlama tipinde alevlerin üzerine serpilir. Su nozulu diğer yangın söndürme cihazlarından farklı bir şekilde tasarlatılmıştır. Daha fazla alana etkili bir şekilde söndürme sağlanması önemsenmiş ve tasarımın en dikkat çeken yönü de bu olmuştur.

Normal yangın söndürme cihazlarına oranla daha büyük bir alana etki eden su sisi sistemleri ile binalarınız yangın çıkma ihtimaline karşı artık daha güvenli bir hale gelmektedir. Su sisi yangın söndürme genellikle yanıcı ve parlayıcı sıvıların üretim alanlarının olduğu sanayilerde, yemek yapma alanlarında, davlumbaz sistemlerinde, yürüyen merdivenlerde, kablo yollarında, jeneratör odalarında ve daha birçok yerde güvenle kullanılmaktadır.

Su sisi yangın söndürme sistemlerinin fiyatı da oldukça makul olmaktadır. Firmamız bünyesinde imal edilen ve satışı gerçekleşen yangın söndürme ürünlerini incelemek ve uygun fiyatlara sahip olmak isterseniz hemen firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

Buson Yangın binalarınızda ve yaşam alanlarınızda can ve mal kayıplarınızı önleyen teknolojik tasarımlara sahip yangın söndürme cihazlarını sizler ile buluşturmaktadır.Ara